Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ВТОРИННОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ У СИСТЕМАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ МІРІАДНОГО ОЦІНЮВАННЯ

МЕТОДИ ВТОРИННОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ У СИСТЕМАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ МІРІАДНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Назва:
МЕТОДИ ВТОРИННОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ У СИСТЕМАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ МІРІАДНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
АБРАМОВ Сергій Клавдійович
УДК 621.396.969:681.3.01
МЕТОДИ ВТОРИННОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ
У СИСТЕМАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ МІРІАДНОГО ОЦІНЮВАННЯ
 
05.07.12 - дистанційні аерокосмічні дослідження
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Лукін Володимир Васильович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, заступник завідуючого з НДР кафедри “Прийому, передачі та обробки сигналів”.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Костенко Павло Юрійович,
Харківський інститут Військово-Повітряних Сил України ім. Івана Кожедуба, професор кафедри “Радіотехнічні системи (навігації та посадки)”;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Єфімов Валентин Борисович,
Центр радіофізичного зондування Землі ім. А.І. Калмикова НАНУ і НКАУ, завідуючий відділом “Системи та методи обробки інформації дистанційного зондування”.
Провідна установа | Інститут радіофізики і електроніки НАН України, відділ “Статистична радіофізика”, м. Харків.
Захист відбудеться “19” грудня 2003 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.07 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розіслано “14” листопада 2003 року.
Голова спеціалізованої вченої ради | Зеленський О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здійснення Україною власної космічної програми, її участь у міжнародному проекті “SeaLaunch”, а також активна робота зі створення нових типів літальних апаратів, що є носіями різної вимірювальної апаратури, обумовлює необхідність розробки нових і модернізації існуючих засобів аерокосмічних досліджень, у тому числі радіолокаційних та оптичних систем дистанційного зондування (ДЗ) і інформаційно-вимірювальних систем (ІВС), що входять до складу комплексів ДЗ.
Завдяки можливості охоплення великих територій і високій оперативності одержання, дані ДЗ знаходять широке застосування при вирішенні задач картографування, прогнозування врожайності, визначення характеристик ґрунтів, контролю стану лісів, екологічного моніторингу, а також інших фундаментальних і практичних проблем.
Незважаючи на досягнуті за останній час значні успіхи в удосконаленні апаратних засобів систем ДЗ і перехід від аналогових до цифрових методів реєстрації та первинної обробки даних, неодмінною умовою ефективного функціонування цих систем залишається наявність спеціалізованих блоків вторинної обробки, що реалізують процедури аналізу, фільтрації й інтерпретації одержуваних цифрових зображень радіо й оптичного діапазонів. На якість сформованих зображень також істотно впливає ефективність обробки одновимірних сигналів у різних допоміжних ІВС, що забезпечують, зокрема, контроль і корегування траєкторії носія комплексу ДЗ.
З урахуванням всезростаючого обсягу одержуваних за допомогою систем ДЗ даних і безупинного посилення вимог до їх точності і надійності функціонування, актуальною стає задача розробки нових і удосконалювання існуючих методів вторинної обробки зображень, що формуються цими системами, а також сигналів допоміжних ІВС, що входять до їх складу. При цьому ключовими вимогами до методів вторинної обробки стають автоматизація і забезпечення високоефективної обробки в умовах впливу завад складного виду (суміші адитивних та імпульсних чи мультиплікативних та імпульсних завад) при неповних апріорних відомостях про їх характеристики й особливості оброблюваних зображень, а також оперативність, що досягається з прийнятними витратами апаратурних і обчислювальних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИ ВТОРИННОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ТА ЗОБРАЖЕНЬ У СИСТЕМАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ МІРІАДНОГО ОЦІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок