Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення математичної моделі прихованого марковського дерева в задачах попередньої обробки та компресії зображень

Удосконалення математичної моделі прихованого марковського дерева в задачах попередньої обробки та компресії зображень

Назва:
Удосконалення математичної моделі прихованого марковського дерева в задачах попередньої обробки та компресії зображень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет “Львівська політехніка”
Капшій Олег Вірославович
УДК .713+004.932
Удосконалення математичної моделі прихованого марковського дерева в задачах попередньої обробки та компресії зображень
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-механічному інституті
ім. Г.В.Карпенка НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович
завідувач відділу методів і систем обробки, аналізу
та ідентифікації зображень
Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка
НАН України, м.Львів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Матвійчук Ярослав Миколайович
професор кафедри теоретичної радіотехніки
та радіовимірювань Національного університету
"Львівська політехніка", м.Львів
кандидат технічних наук, доцент
Биков Микола Максимович
професор кафедри комп’ютерних систем управління
Вінницького національного технічного університету,
м.Вінниця
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова
НАН України, відділ керуючих машин та систем,
м.Київ
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “19” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Бунь Р.А.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кращі сучасні методи, які використовуються при розв’язку задач пов’язаних з попередньою обробкою (зокрема фільтрацією і сегментацією) та компресією зображень, в більшості випадків, оперують статистичними моделями даних, трансформованих у вейвлет-простір. Це пояснюється такими властивостями вейвлет-розкладу, як декореляція, концентрація енергії, локальність, що дозволяє зменшувати складність математичних моделей, які оперують даними, використовуючи, в першу чергу, припущення про незалежність елементів даних у вейвлет-просторі. Незважаючи на те, що таке припущення достатньо точно відповідає характеру даних у вейвлет-просторі, зростаючі вимоги до точності та надійності функціонування автоматизованих систем, які працюють із візуальною інформацією (системи обробки зображень мікроструктури матеріалів, орієнтовані на автоматичний пошук та виділення інформації про матеріал чи його характеристики; системи біометричної ідентифікації людини; системи обробки великих масивів зображень поверхні Землі з космосу тощо), вимагають врахування тоншої структури даних, зокрема залишкових кореляційних зв’язків між їх елементами. Серед статистичних моделей вищого порядку значне місце займають моделі, побудовані на використанні апарату марковських процесів, в межах яких відбувається пов’язування даних марковськими залежностями та формування у просторі даних марковських ланцюгів і полів. Нажаль, ускладнення структури математичної моделі при врахуванні всіх можливих зв’язків між елементами даних значно ускладнює, а в більшості випадків і взагалі унеможливлює розв’язок поставлених задач. Також ускладнення моделей часто призводить до різкого збільшення часу оперування ними, що є недопустимим для багатьох систем, які працюють з даними в реальному масштабі часу.
Тому особливо актуальною задачею є розробка нових та удосконалення існуючих методів та моделей статистичного опису даних у вейвлет-просторі, які дозволяють враховувати більшу кількість взаємозв’язків між елементами даних, тобто точніше їх описувати, залишаючись доступними для реалізації на сучасному апаратно-програмному забезпеченні.
Розвинуті у даній роботі положення базуються на доробку таких вчених, як Р.Баранюк, Р.Новак, М.Крузо, Б.Русин, В.Лукін, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Удосконалення математичної моделі прихованого марковського дерева в задачах попередньої обробки та компресії зображень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок