Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
Іванов Юрій Анатолійович
УДК 341.48
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
ВИСОЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ,
провідний науковий співробітник Інституту
держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
ТИМЧЕНКО ЛЕОНІД ДМИТРОВИЧ,
професор кафедри конституційного та міжнародного
права Університету внутрішніх справ МВС України
кандидат юридичних наук, доцент
ПОКРЕЩУК ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСІЙОВИЧ,
ректор Української академії зовнішньої торгівлі
Провідна організація: Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного права та іноземного законодавства (м. Харків)
Захист відбудеться “ 30 ” травня 2000 р. о “17” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 252001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий “29” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Проблема тероризму вже багато років не втрачає своєї актуальності як для правової теорії, так і для практики правоохоронних органів. Але таких загрозливих масштабів вона набула лише в наш час. Соціологічні опитування в різних країнах, і насамперед, у високорозвинених, показують, що тероризм посідає одне з чільних місць серед тих проблем, які турбують людей. Більше того, на думку фахівців, сьогодні це явище становить значно серйознішу небезпеку ніж 10 чи 20 років тому в силу використання терористами новітніх засобів та методів, а також зростаючої уразливості сучасного високоіндустріального суспільства. Незважаючи на зусилля держав, спрямовані на боротьбу з тероризмом, його розповсюдженість у світі не зменшується, а, навпаки, постійно зростає. В арсеналі сучасних терористів не лише традиційні засоби, а й найсучасніша зброя та обладнання. Спостерігається тенденція до зрощення тероризму та організованої злочинності, зокрема, наркобізнесу.
Тероризм давно перетнув кордони держав і став проблемою міжнародного масштабу. Жодна держава сьогодні не здатна протистояти цьому злу одноосібно. Нагальною є потреба активізації міжнародного співробітництва в цій сфері. Чільне місце в такому співробітництві належить, безумовно, міжнародно-правовим чинникам. Але, зважаючи на те, що в сучасних умовах значна частка засобів боротьби з тероризмом, як і з іншими злочинами міжнародного характеру, належить до внутрішньої компетенції кожної окремої держави, необхідно паралельно розвивати й національне антитерористичне законодавство, узгоджуючи його з міжнародним правом та спираючись на існуючий позитивний досвід.
Раніше, говорячи про тероризм, за прикладами вітчизняні дослідники цього явища звертались, як правило, до досвіду країн “далекого” зарубіжжя. На жаль, ці часи відійшли в минуле. Жахливі терористичні акти в Росії влітку-восени 1999 року, жертвами яких стали понад 1400 осіб, переконливо засвідчили, що проблема тероризму вже не є для нас такою далекою та суто теоретичною. Сьогодні і в нашій державі в умовах нестабільного, кризового становища знаходиться чимало охочих вирішувати конфліктні ситуації силовими, зокрема, терористичними методами. Відсутність ефективних механізмів боротьби з тероризмом визначається сьогодні як одна із загроз національній безпеці нашої держави. За таких обставин Україна як незалежна демократична держава не може стояти осторонь від проблем протидії тероризму і, зокрема, його міжнародним формам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок