Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВИБОРЦІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВИБОРЦІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВИБОРЦІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
КАЛАМАЖ РУСЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 340.6 (075.8)
ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ
ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВИБОРЦІВ
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Острозька академія”,
Кабінет Міністрів України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Пасічник Ігор Демидович,
Національний університет “Острозька академія”, ректор,
професор кафедри психолого-педагогічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, член-кореспондент
Академії педагогічних наук України, професор
Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної і політичної психології
АПН України, головний науковий співробітник;
кандидат психологічних наук
Александров Денис Олександрович,
Навчально-науковий інститут підготовки кадрів
оперативних служб міліції Національної
академії внутрішніх справ України, начальник
кафедри прикладної психології.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 5” липня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розісланий 1 червня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Становлення України як демократичної, соціальної, правової держави, формування засад громадянського суспільства, розвиток міжнародних відносин безпосередньо пов’язані із нагальною потребою підвищення правової культури населення, його соціальної активності. Особливої гостроти ці питання набувають у період проведення в нашій державі виборчих кампаній та референдумів. Електоральна правова культура є однією з найважливіших складових загальної системи гарантій виборчих прав громадян. Більше того, правова культура і правосвідомість в цілому утворюють передумови становлення та розвитку інститутів виборчої демократії.
Державна політика в галузі формування електоральної правової культури та правосвідомості уже має певні традиції і практику. Указом Президента України від 8 грудня 2000 року № 1322/2000 було затверджено Концепцію підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів в Україні. Вибори, що відбулися у березні 2002 року, продемонстрували не тільки актуальність і необхідність реалізації цієї Концепції, а й підтвердили безумовну перспективність нових наукових пошуків та розробок, що стосуються проблем підвищення правової культури та правосвідомості учасників виборів.
Принципове значення має визнання важливості врахування психологічного компонента в комплексі заходів, спрямованих на підвищення правової культури виборців. Криза, в якій опинилася наша країна в результаті пострадянських трансформацій, має не тільки економічний, політичний, але й психологічний характер. У цей період яскраво виражені такі психологічні феномени, як апатія, цинізм, амбівалентність, розчарування в духовних цінностях тощо. Тому необхідно не тільки реформувати саму реальність – економічні, соціальні, політичні, правові інститути, а й скоригувати суб’єктивне ставлення людей до цієї реальності.
Для осмислення даної проблеми велике значення мають наукові праці, присвячені різним аспектам правової культури та правосвідомості, а саме: О. Аграновської, Г. Балюк, П. Білого, Й. Васьковича, В. Головченка, А. Долгової, О.Зорченко, М. Козюбри, В. Кудрявцева, В.Копєйчикова, М. Костицького, В.Котюка, В. Лазарева, О.Лукашевої, В. Малахова, М. Матузова, О.Мурашина, Л.Петрової, Д. Потопейка, І. Рябка, П. Рабіновича, О. Ратінова, С.Сливки, М.Соколова, О. Семітка, В. Сальникова, В. Селіванова, О.Скрипнюка, І. Фарбера, Є.Федика, В.Щегорцова та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВИБОРЦІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок