Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНА АКТИВНIСТЬ ДIЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛIВ З НЕСПIВМIРНО МОДУЛЬОВАНОЮ НАДСТРУКТУРОЮ

ОПТИЧНА АКТИВНIСТЬ ДIЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛIВ З НЕСПIВМIРНО МОДУЛЬОВАНОЮ НАДСТРУКТУРОЮ

Назва:
ОПТИЧНА АКТИВНIСТЬ ДIЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛIВ З НЕСПIВМIРНО МОДУЛЬОВАНОЮ НАДСТРУКТУРОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛОКОТЬ
Любов Омелянівна
УДК 535.56:548.0
ОПТИЧНА АКТИВНIСТЬ ДIЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛIВ
З НЕСПIВМIРНО МОДУЛЬОВАНОЮ НАДСТРУКТУРОЮ
Спеціальність 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико_математичних наук
Львів 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нелінійної оптики Львівського національного
університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Шопа Ярослав Іванович
Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Романюк Микола Олексійович
Львівський національний університет імені Івана Франка
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий
співробітник Швайка Андрій Михайлович
Інститут фізики конденсованих систем НАН України
 
Провідна установа: Ужгородський національний університет Міністерства
освіти і науки України (м. Ужгород)
Захист відбудеться “ 21 ” березня 2001 р. о 15.30 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.09 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 50.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “ 19 ” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор Блажиєвський Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом спостерігається зростаючий інтерес до кристалів з надструктурами різної фізичної природи: модульовані структури, структури типу хвилі зарядової чи спінової густини, гратка абрикосівських вихорів в тонких гофрованих плівках надпровідного алюмінію, поміщеного в перпендикулярне до їх поверхні магнітне поле, у яких виникає конкуренція між періодом вихора, нав’язаним магнітним полем, і періодом, нав’язаним гофруванням; як у зв’язку з вирішенням фундаментальних проблем фізики твердого тіла, так і з причини широкого застосування даних матеріалів в опто-електронній апаратурі.
Теоретичні аспекти проблеми привертають все більшу увагу дослідників не лише в області фізики твердого тіла, а й в біології. Відома чітка аналогія конкуренції періодів, пов’язана з циклічними біоритмами в природі [ScottTopography and diffusion of kinks in incommensurate insulators: relationship between phase conjugation and thermal hysteresis in incommensurate phases, and physical analog for circadian biorhythms// Proceedings of 6th Annual Conference of Center of the Nonlinear Studies, Los Alamos, USA.- 1986.- P.320-329], яка є відгуком на два незалежних фактори: термічний (температура тіла, з 24_ годинним періодом) і оптичний (схід Сонця і захід Сонця, з пові-льно змінним періодом).
В літературі широко дискутується проблема наявності і похо-дження оптичної активності в кристалах групи А2ВХ4, які володіють макроскопічно центросиметричними неспівмірно модульова-ними фазами. Незважаючи на значне число експеримен-тальних робіт, чис-ленні протиріччя в цих експериментальних даних по гіротропії різних груп авторів і, навіть, тих же авторів, але отриманих у різний час, велике різноманіття теоре-тичних робіт, з, деколи, абсолютно про-ти-лежними висновками щодо наявності оптичної активності, чітке розуміння наслідків просторової неодно-рі-д--ності сегнето-електриків, обумовленої наявністю неспівмірної моду-ля-ції усе ще за-лишається відсутнім.
Дана тематика є актуальною, оскільки об’єкти досліджень знахо-дять широке практи-чне застосування. Відомо, що при поширенні світ-ла в періодичних середовищах виникає багато цікавих явищ: дифрак-ція Х_ променів в кристалах, дифракція світла на періодичних змінах ме-ха-нічних деформацій, які виникають при проходженні звукової хвилі, існування забороненої зони для світла в шаруватих періодичних се-редовищах та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОПТИЧНА АКТИВНIСТЬ ДIЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛIВ З НЕСПIВМIРНО МОДУЛЬОВАНОЮ НАДСТРУКТУРОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок