Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кінетика і механізм дегідроксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу

Кінетика і механізм дегідроксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу

Назва:
Кінетика і механізм дегідроксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,95 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна академія наук україни
інститут проблем матеріалознавства ім. і.м. францевича
калініченко олена анатоліївна
УДК 538.911:544.43
Кінетика і механізм дегідроксилації
в шаруватих неорганічних матеріалах
за даними магнітного резонансу
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геохімії, мінералогії і рудоутворення
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Литовченко Анатолій Степанович
Інститут геохімії, мінералогії і рудоутворення НАН України
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Горячев Юрій Михайлович
Інститут проблем матеріалознавства НАН України
провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук
Кончиць Андрій Андрійович
Інститут фізики напівпровідників НАН України
старший науковий співробітник
 
Провідна установа: Донецький фізико-технічний інститут НАН України
Захист відбудеться “ 19 ” травня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем
матеріалознавства НАН України, 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий “ 16 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Падерно Ю. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Різноманітне практичне застосування шаруватих OH-вміщуючих структур (діелектрики, сорбенти, матриці для створення нових матеріалів, інженерні бар’єри в сховищах техногенних відходів) пояснює інтерес до дослідження процесів, які відбуваються в таких матеріалах при дії температури, опромінення, електричного поля. Загальні закономірності таких процесів на теперішній час встановлено: нагрів, в тому числі, при додаткових зовнішніх впливах, спричинює часткову чи повну дегідроксилацію шаруватих OH-вміщуючих матеріалів - руйнування структурних OH-груп і деяку перебудову кристалічної гратки. В результаті, як правило, фізичні властивості матеріалу значно змінюються.
Разом з тим, багато деталей цього процесу, особливо на атомному рівні, не з’ясо-вано, зокрема, під- чи надбар’єрний механізм переходу протона між найближчими OH-групами, вплив фононної підсистеми на швидкість переходу, зміна рівноважних фо-нонних координат при цьому. Мало робіт, у яких розглядаються енергетичні рельєфи в шаруватих OH-вміщуючих структурах, визначаються імовірні траєкторії і швидкості переміщення протона вздовж них. Вплив теплових коливань іонів гратки на криві потенціальної енергії протона вздовж траєкторій переходу при температурах дегідроксилації не досліджувався.
Вплив зовнішнього електричного поля чи ?-опромінення на дегідроксилацію шару-ватих ОН-вміщуючих структур вивчено слабо. Такі дослідження можуть уточнити деякі з існуючих питань: траєкторії переміщення протонів, параметри структурних потенціальних бар’єрів, вплив різних факторів на швидкість переходу. Практичне значення таких досліджень останнім часом зросло, зокрема, у зв’язку з можливим використанням таких матеріалів як інженерних бар’єрів у сховищах радіоактивних відходів чи матриць, утримуючих тритій.
Таким чином, науковий і практичний інтерес до вивчення закономірностей руйну-вання структурних ОН-груп в шаруватих ОН-вміщуючих матеріалах на атомному рівні при різних зовнішніх впливах визначає актуальність теми „Кінетика і механізм дегід-роксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була виконана в рамках відомчих тем НАНУ “Вивчення радіаційної та геохімічної стійкості мінералів і порід масивів, перспективних для поховання РАВ” (№ держ. реєстрації 0195U000264) і “Зв’язок парамагнітних центрів у мінералах з навколорудними змінами порід” (№ держ. реєстррації 0196U006659), проектів IAEA-TECDOC-1177, Grant INTAS-97-0073, Grant INTAS-01- 2166.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Кінетика і механізм дегідроксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок