Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ СИСТЕМИ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА

ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ СИСТЕМИ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА

Назва:
ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ СИСТЕМИ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,97 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С.СКОВОРОДИ
НОСОВЕЦЬ НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 37 (091)
ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ
СИСТЕМИ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ
СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Сисоєва Світлана Олександрівна,
Інститут педагогіки і психології АПН України, завідувач відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
Курляк Ірина Євгеніївна,
Інститут гуманітарних і соціальних наук, заступник директора, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_30_” березня 2004 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. С.Г.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215В).
Автореферат розісланий 28 лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.О.Дмитренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Динамізм, притаманний сучасній цивілізації, зростання соціальної ролі особистості, гуманізація та демократизація суспільства, інтелектуалізація праці, швидка зміна техніки і технологій у всьому світі висуває нові вимоги щодо підготовки молодої людини до життя та професійної діяльності, а відтак і формування якісно нового типу педагога сучасної школи, здатного реалізувати ці завдання.
У Законі України “Про загальну середню освіту”, Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті зазначено, що система освіти має: забезпечувати реалізацію особистісно-орієнтованого навчання і виховання; виховувати загальнолюдські цінності, людину демократичного світогляду та культури, яка поважає права і свободи інших людей, традиції народів і культур світу; стимулювати внутрішні сили особистості до саморозвитку й самовиховання. Ось чому серед актуальних проблем сьогодення важливе місце посідає проблема гуманізації освіти, переосмислення компонентів педагогічного процесу у світлі їхньої людинотворчої функції.
Згідно з Державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), гуманізація освіти полягає в утвердженні людини як найвищої соціальної цінності, найповнішому розкритті її здібностей та задоволенні різноманітних освітніх потреб, забезпеченні пріоритетності загальнолюдських цінностей, гармонії стосунків людини і навколишнього середовища, суспільства і природи. Гуманістична освіта основним смислом педагогічного процесу вважає розвиток учнів, підготовку їх до життя у динамічному суспільстві.
Аналіз практичної діяльності вчителів сучасної школи дозволяє констатувати той факт, що вони недостатньо підготовлені до вирішення проблеми здійснення гуманізації виховного процесу, зокрема гуманізації трудового виховання. Трудове виховання, закладене в традиції українського народу, відіграє важливу роль у здійсненні таких загальноосвітніх завдань, як: розумовий і фізичний розвиток молоді, моральне та естетичне виховання, формування її світогляду. Згідно з Концепцією 12-річної середньої загальноосвітньої школи виховання в учнів любові до праці, забезпечення умов для життєвого та професійного самовизначення, формування готовності до свідомого вибору й оволодіння майбутньою професією є одним із головних завдань сучасної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ СИСТЕМИ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок