Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИВ НАВКОЛОЗЕМНОМУ КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІГеліофізика і фізика Сонячної системи

ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИВ НАВКОЛОЗЕМНОМУ КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІГеліофізика і фізика Сонячної системи

Назва:
ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИВ НАВКОЛОЗЕМНОМУ КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІГеліофізика і фізика Сонячної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Агапітов Олексій Володимирович
УДК 52-854+523.726+533.91
ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ
В НАВКОЛОЗЕМНОМУ КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ
Геліофізика і фізика Сонячної системи
01.03.03
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Івченко Василь Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мороженко Олександр Васильович.
Головна астрономічна обсерваторія НАН України
кандидат фізико-математичних наук,
Бурдо Олег Семенович,
Інститут Космічних Досліджень НАНУ-НКАУ, докторант.
Провідна установа Радіоастрономічний інститут НАН України,
м. Харків.
 
Захист відбудеться 29.11.2002 р. на засідання спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, Голосіїв. Київ-127, 03680.
Початок засідання о 14 годині
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, Голосіїв. Київ-127, 03680.
Автореферат розісланий 26.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. Наук Васильєва І.Е.
Загальна характеристика роботи
В дисертації висвітлені результати, отримані в ході теоретичних та експериментальних досліджень неоднорідностей та нелінійних процесів в плазмовому шарі магнітосфери Землі за матеріалами міжнародного космічного проекту Інтербол.
Актуальність. Явище магнітосфер досить поширене у Всесвіті. Завдяки автоматичним космічним апаратам (КА) магнітосфери різної потужності були знайдені у шістьох планет, орбіти яких розташовано в межах від 0.3 а. о. (Меркурій) до 10 а. о. (Сатурн). На цих відстанях параметри сонячного вітру змінюються на декілька порядків, на декілька порядків відрізняються і магнітні поля на поверхні цих планет. Однак, магнітосфери планет зберігають багато загальних властивостей. Магнітосфери також існують у деяких малих тіл сонячної системи (наприклад у супутника Юпітера Іо, кометні магнітосфери). Немає сумнівів відносно існування потужних магнітосфер у пульсарів. Спостереження планетних магнітосфер дали багато цікавих результатів, важливих для розуміння фізики магнітосфер взагалі, але всі вони мають епізодичний характер. Магнітосфера Землі залишається єдиною планетною магнітосферою, доступною для тривалого та детального експериментального дослідження.
В магнітосфері Землі спостерігається широкий спектр хвильової активності. Велика увага приділяється низькочастотним геомагнітним пульсаціям, які мають глобальний характер. – просторовий масштаб проходження процесу одного порядку з розмірами магнітосфери. В ближній магнітосфері ці процеси вивчені досить повно за спостереженнями наземної сітки магнітометрів та геостаціонарних супутників (наприклад, роботи [1, 2, 3]). В хвості магнітосфери спостереження проводились набагато рідше і представлені окремими проектами. Це, наприклад, ISEE 1,2 [4, 5], Geotail та, частково, AMPTE [6]. Таким чином, спостереження КА Інтербол-1 представляють великий інтерес з точки зору дослідження особливостей розповсюдження хвиль та нелінійних структур в хвості магнітосфери Землі. Останнім часом зростає інтерес до нелінійних процесів в навколоземній плазмі. Нові результати, отримані в ході опрацювання вимірювань КА Інтербол-1 в хвості магнітосфери, дали підстави для твердження про зв'язок генерації нелінійної вихрової активності з низькочастотними геомагнітними пульсаціями у зовнішній магнітосфері.
Вихрові структури – поширене нелінійне явище в атмосферах та магнітосферах планет. Вихрові рухи мають різні просторові та часові масштаби в залежності від механізмів генерації та регіонів спостереження. В атмосферах та океанах планет спостерігаються планетарні вихорі Россбі, які виникають внаслідок обертання планети та мають розміри, порівнювані з розмірами системи (наприклад, Велика Червона Пляма Юпітера) [7, 8].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИВ НАВКОЛОЗЕМНОМУ КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІГеліофізика і фізика Сонячної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок