Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ З АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ З АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

Назва:
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ З АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
СЕМЕНІХІНА Олена Володимирівна
УДК 372.8514.12
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ
З АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ
У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ
13.00.02 – теорія і методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004 рік


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Нелін Євген Петрович
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, професор кафедри математики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Працьовитий Микола Вікторович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри вищої математики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Матяш Ольга Іванівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М.М.Коцюбинського,
завідувач кафедри алгебри і методики викладання математики.
Провідна установа: Бердянський державний педагогічний університет,
кафедра математики і методики викладання математики
Міністерство освіти і науки України, м. Бердянськ
Захист відбудеться „ 23 ” березня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова,9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова,9.
Автореферат розіслано 22.02.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Десятиріччя розвитку України як самостійної держави значною мірою змінило політичне та економічне життя країни, змінило усталені погляди на місце особистості в суспільстві, що обумовило значні зміни в освітній галузі. Переорієнтація виробничих сил та суспільних відносин спричинила урізноманітнення навчальної діяльності та організаційних форм навчальних закладів. Освітні заклади набули широкої різноманітності від звичних загальноосвітніх середніх шкіл до елітних гімназій та ліцеїв, коледжів, багато вищих навчальних закладів змінили свій статус на університетський.
Традиційний поділ вищих навчальних закладів за напрямками (гуманітарний, технічний) та наявність різноманітних спеціальностей в межах одного напрямку призводив як до суб’єктивної оцінки ролі навчальних предметів з одного боку, так і до суб’єктивного оцінювання знань студентів з другого боку. Це вело до того, що в навчальних закладах неминуче відрізнялися рівні вимог до знань молоді в одних і тих же освітніх галузях. Тому, щоб кваліфікація майбутнього спеціаліста не залежала від місця навчання і при цьому зберігся досягнутий рівень самостійності навчального закладу, на рівні держави потрібно було регламентувати вимоги до рівня освіченості в кожній галузі.
Робота над стандартизацією освіти розпочалася ще в середині 90-х років минулого століття. На рівні шкільної освіти було запропоноване введення єдиних вимог до навчання, які б регламентували хоча б мінімальний рівень знань, умінь та навичок з окремих дисциплін на кожному етапі навчання (Міністерством освіти і науки України затверджено навчальний план загальноосвітніх навчальних закладів як структурний компонент державного стандарту загальної середньої освіти). Такий освітній стандарт розуміється не як програма, за якою мають навчати дітей: освітній стандарт гарантує фіксацію мінімального рівня знань, умінь та навичок та можливість контролю цього рівня.
Проблема розробки державного стандарту з математики для загальноосвітньої школи знайшла широке відображення в дослідженнях педагогів та методистів (М.І. Шкіль, М.І. Бурда, З.І. Слєпкань, В.Г. Бевз, Я.С. Бродський, Н.С. Прокопенко, Н.П.Щекань, Т.М. Хмара, М.Й. Ядренко, С.Є. Яценко). Про умови досягнення обов’язкових результатів навчання у загальноосвітній школі зазначали А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ З АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок