Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ЛАЗЕРОЕНТЕРОСОРБЦІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ КОНСЕРВАТИВНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ

ЗАСТОСУВАННЯ ЛАЗЕРОЕНТЕРОСОРБЦІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ КОНСЕРВАТИВНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ЛАЗЕРОЕНТЕРОСОРБЦІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ КОНСЕРВАТИВНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Вінницький державний медичний університет
ім. М.І.Пирогова
Паляниця Андрій Семенович
УДК 616.37-002.1-085.849.19; 615.246.2
ЗАСТОСУВАННЯ ЛАЗЕРОЕНТЕРОСОРБЦІЇ
У КОМПЛЕКСНОМУ КОНСЕРВАТИВНОМУ
ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ
14.01.03 - хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Кулачек Федір Григорович, Буковинська державна медична академія, завідувач кафедри загальної хірургії.
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Годлевський Аркадій Іванович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова, завідувач кафедри факультетської хірургії;
-
доктор медичних наук, професор Шевчук Михайло Григорович, Івано-Франківська державна медична академія, завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Провідна установа:
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра загальної хірургії.
Захист відбудеться “ 24 квітня 2001 року о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.600.01 при Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий “_20_”___березня______2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради К 05.600.01 Покидько М.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Одну з актуальних проблем сучасної медицини становлять запальні захворювання підшлункової залози, методи їх лікування та профілактики. Незважаючи на певні успіхи, досягнуті у лікуванні гострого панкреатиту, ця патологія продовжує залишатися однією з найбільш гострих та актуальних проблем практичної хірургії.
Проблема лікування хворих на гострий панкреатит – одна з найбільш дискутабельних в літературі останнього часу. Пропоновані методики ведення хворих часом прямо протилежні: від надто консервативних до радикальних, які передбачають оперативне втручання на ранніх стадіях навіть при наявності середньої ступені інтоксикації. Прихильники консервативного лікування пропонують вичікувальну тактику, яка передбачає підтримання гомеостазу та оперативне втручання по мірі виникнення ускладнень. В основі такого підходу лежить уявлення про те, що більшість хворих на гострий панкреатит не потребують операції та видужують після консервативної терапії, і лише в 14-18% випадків захворювання супроводжується важкою інтоксикацією, шоком та розвитком в наступному гнійно-некротичних ускладнень (В.С.Савельев, В.И.Филин, А.А.Шалимов, С.А.Шалимов).
Як відмічає ряд авторів (Н.Ф.Гамалея, В.С.Земсков, В.И.Филин, К.П.Цацаниди, А.А.Шалимов, А.В.Шотт, M.M.Pannekeet) за останні роки кількість хворих на гострий панкреатит значно збільшилась, особливо це стосується індустріально розвинутих країн.
В теперішній час хворі з патологією підшлункової залози складають до 0,47% від усіх соматичних хворих, 1,4-1,6% від загальної кількості госпіталізованих в хірургічне відділення та 2,5-8,4% хворих з гострими хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини (М.М.Богер, В.С.Савельев, M.H.Blanc), а за даними деяких авторів навіть до 18,9% (М.Г.Шевчук, P.A.Banks). За даними В.С.Маята та співавт., хворі на гострий панкреатит складають 4-9% ургентних хірургічних пацієнтів. При цьому ряд авторів відмічає, що тенденції до зниження або стабілізації кількості хворих з даною патологією не відмічається (В.С.Земсков, В.С.Савельев, В.И.Филин, А.В.Шотт).
Серед даної категорії хворих значне місце займають люди працездатного віку – від 30 до 50 років (55,3%) (А.В.Шотт). Крім того, відмічається високий процент інвалідності (73,7%) та повної втрати працездатності (44,7%) серед хворих з деструктивними формами гострого панкреатиту та після хірургічного лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ЛАЗЕРОЕНТЕРОСОРБЦІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ КОНСЕРВАТИВНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок