Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ТРИБОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ГРАНИЧНОМУ МАЩЕННІ В УМОВАХ ЛОКАЛЬНОГО КОНТАКТУ

ОЦІНКА ТРИБОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ГРАНИЧНОМУ МАЩЕННІ В УМОВАХ ЛОКАЛЬНОГО КОНТАКТУ

Назва:
ОЦІНКА ТРИБОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ГРАНИЧНОМУ МАЩЕННІ В УМОВАХ ЛОКАЛЬНОГО КОНТАКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мікосянчик Оксана Олександрівна
УДК 621.891
ОЦІНКА ТРИБОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ МАСТИЛЬНИХ
МАТЕРІАЛІВ ПРИ ГРАНИЧНОМУ МАЩЕННІ В УМОВАХ
ЛОКАЛЬНОГО КОНТАКТУ
Спеціальність
05.02.04 – тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Дмитриченко Микола Федорович,
Національний транспортний університет,
завідувач кафедри „Виробництво, ремонт та матеріалознавство | Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Івщенко Леонід Йосипович,
Запорізький національний технічний університет,
завідувач кафедри „Металорізальні верстати та інструменти”кандидат технічних наук, професор
Лабунець Василь Федорович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри „Технології відновлення авіаційної техніки | Провідна установа: | Хмельницький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра „Машинознавство”,
м. Хмельницький |
Захист відбудеться “26травня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 14квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розширення діапазону навантажувально-швидкісних та температурних експлуатаційних факторів трибомеханічних систем в стаціонарних та нестаціонарних умовах призводить до підвищення вимог за показниками надійності та довговічності конструкційних матеріалів. Найбільш економічним напрямком удосконалення роботи вузлів тертя є розробка нових композицій мастильного матеріалу з ефективними змащувальними, антифрикційними та протизношувальними властивостями. Ефективність змащування залежить від механо–фізико–хімічних явищ в триботехнічному контакті на межі метал – мастильний матеріал. Галузь досліджень цих процесів в нестаціонарних умовах, при домінуючому впливі граничного або змішаного режимів мащення, потребує подальшого вивчення. Не існує єдиного підходу щодо питань, пов’язаних з реологічними властивостями масла, ступенем екранування граничних адсорбційних шарів при знакозмінній деформації, динамікою активації поверхні металу та полімеризаційною здатністю компонентів мастильного матеріалу. Визначення механізмів реалізації зазначених процесів буде сприяти підвищенню надійності трибомеханічної системи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до договору Міністерства освіти і науки України в напрямку „Розробка найважливіших новітніх технологій науковими установами” за темою “Підвищення надійності машин і механізмів шляхом оптимізації режимів змащування” (№ ДР 0104U007512 в період 04.2004 – 12.2005) та науково-дослідної теми №191 “Віртуальна трибологічна модель двигуна внутрішнього згоряння” (замовник – компанія „АДІАБАТІКС ІНК”, Колумбус, Індіана, США, в період 09.2004 – 03.2005).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є підвищення надійності та довговічності машин і механізмів за рахунок поліпшення триботехнічних характеристик вузла тертя на основі підбору фракційного складу масла, поліфункціональних присадок і добавок та встановлення якісних і кількісних закономірностей кінетики формування та адаптації граничних шарів на активованій поверхні металу, реологічних, антифрикційних та протизношувальних показників мастильного матеріалу.
Об’єкт дослідження – кінетика формування та структура граничних адсорбційних шарів, залежно від фізико-хімічних властивостей мастильного матеріалу, та механо-фізико-хімічні зміни поверхневих і приповерхневих шарів металу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ТРИБОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ГРАНИЧНОМУ МАЩЕННІ В УМОВАХ ЛОКАЛЬНОГО КОНТАКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок