Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950-70-х років

Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950-70-х років

Назва:
Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950-70-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,63 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
Костенко Ганна Миколаївна
УДК 82 – 312.2 (410)
Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950-70-х років
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник: доктор філологічних наук Скуратовська Людмила
Іванівна,
професор кафедри зарубіжної літератури Дніпропет-
ровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент Нямцу Анатолій Євгено-
вич,
професор кафедри російської філології Чернівецького
національного університету ім. Ю. Федьковича;
кандидат філологічних наук Авраменко Олена Іванівна,
доцент кафедри англійської мови й літератури з мето-
дикою викладання іноземних мов Криворізького дер-
жавного педагогічного університету
Провідна організація: Київський державний лінгвістичний університет,
кафедра теорії та історії світової літератури
Захист відбудеться “10“ 04 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49065, м. Дніпропетровськ, провул. Науковий, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49065, м. Дніпропетровськ, провул. Науковий, 13.
Автореферат розісланий “7” 03 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О


.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена змінами в літературній ситуації країн Заходу 1950-70-х років; ці зміни потребують повного, всебічного вивчення, але існують аспекти, недостатньо висвітлені у вітчизняній науці. Мистецтво по-новому ставить питання про місце людини у світі, який змінився, і це, безумовно, відбивається в жанрі роману. Пояснення сучасного стану людини і світу тільки соціальними процесами вже не вдовольняє багатьох митців. Найголовнішими є питання моральних та психічних констант людської натури, сенсу історії, ролі інтелекту та віри, абсурду чи сенсу життя, кохання та ненависті, можливості щастя та важкого шляху пізнання людиною самої себе. Переглядаються, критично спростовуються або набувають нового відображення в романі авторитетні філософські системи (марксизм, екзистенціалізм); світ сприймається як такий, що забув про Бога, і водночас потребує Бога. Усе це позначається на змістовно-формальній побудові роману.
Звідси коло питань, які підлягають дискусії в сучасному літературознавстві: співвідношення реалізму та модернізму, перехід модернізму до наступного етапу – постмодернізму, який зароджується ще у 40-і роки. На тлі цих змін особливої актуальності в літературі та літературознавстві набуває питання про одвічні цінності людства, про існування таких культурних констант, що не підлягають негації, витримують усі критичні переглядання і знову доводять необхідність свого існування в людській свідомості. Головні з таких цінностей – здатність людини до осмислення світу й віра, що є одним з фундаментів культури. Ці питання знаходять своє відображення й у філософському романі, а в історії та сучасному існуванні цього жанру – у романі з релігійною проблематикою. Між тим останній не висвітлений у нашій літературознавчій науці як окремий жанровий підвид, досі залишаються не вивченими особливості його семантичної структури, що є вирішальними в процесі жанрооформлення, головні риси поетики. Значущість релігійно-філософської проблематики сучасної літератури довгі роки у нас замовчувалася, і сьогодні висвітлення її далеко не повне. Зокрема це стосується англійського роману 1950-70-х років.
Усе це визначає актуальність питань, досліджуваних у даній роботі: своєрідність релігійного філософствування найвидатніших англійських романістів; знаходження тих семантичних шарів, які не знайшли відображення в літературно-критичних творах, деклараціях митця, його автокоментарях, а виявляються шляхом філологічного літературознавчого прочитання (аналізу) самої художньої тканини – сюжету, співвідношенням образів, характерології, мовної поведінки героїв, оповіді автора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950-70-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок