Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ У ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЧАСТИНІ КРИМУ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ У ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЧАСТИНІ КРИМУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ У ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЧАСТИНІ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
 
БОБРУЙКО ВАДИМ МИХАЙЛОВИЧ
УДК: 633.63:631.531.12
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ У ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЧАСТИНІ КРИМУ
06.01.14 – насінництво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті цукрових буряків УААН протягом 2003-2006рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
БАЛАН ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ,
Інститут цукрових буряків УААН, завідувач
лабораторії насінництва буряків.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ СТАНІСЛАВ ПЕТРОВИЧ, завідувач кафедри селекції і насінництва Білоцерківського Державного аграрного університету
кандидат сільськогосподарських наук ПАРХОМЕНКО АНАТОЛІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ, Національний аграрний університет України, доцент кафедри селекції та насінництва
Захист відбудеться “_5_” __червня___________ 2007 р. о __10___ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН за адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (другий корпус).
Автореферат розісланий “_4___”______травня______ 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук | Л.І. Сторожик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Впровадження сучасних технологій вирощування цукрових буряків можливе лише за наявності високоякісного насіння. Якість насіння цукрових буряків зумовлена як комплексом генетичних факторів, які контролюються селекціонерами, так і екологічними й агротехнічними умовами їх вирощування (Н.Г.Гізбуллін, 1981; В.М.Балан, 1984).
Актуальність теми. Широке впровадження безвисадкового способу вирощування насіння цукрових буряків потребує нових підходів до технологій, які б забезпечили збереженість безвисадкових насінників в процесі онтогенезу на рівні 80-90% та їх високу продуктивність за одночасного зниження витрат на одиницю продукції. Незважаючи на значний обсяг проведених досліджень по насінництву цукрових буряків у південних районах України (В.М. Балан, 1977, 2001; М.П. Корженко, 1978; О.М. Загородний, 1987; І.С. Оголенко, 1993; А.І. Гарбуз, 1995), на сьогодні рекомендовані виробництву прийоми по вирощуванню безвисадкових насінників не в повній мірі відповідають зростаючим запитам у сучасних ринкових умовах. У південно-східній частині Криму дослідження з агротехніки безвисадкових насінників, зокрема з вивчення норми висіву, ширини міжрядь, прийомів формування насінників, проведено недостатньо, а для чоловічо-стерильних (ЧС) гібридів цукрових буряків дані практично відсутні, що істотно стримує розробку і впровадження у виробництво ресурсозберігаючих технологій для одержання високих врожаїв кондиційного насіння ЧС гібридів цукрових буряків.
Тому оптимізація елементів технології вирощування насіння ЧС гібридів цукрових буряків безвисадковим способом у південно-східній частині Криму є досить актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи була складовою завдання 02Б „Вивчити закономірності формування гібридного насіння цукрових буряків у різних екологічних умовах, розробити методи управління продукційним процесом і технології обробки насіння, що забезпечить урожайність 15-20 ц/га і якість на рівні світових вимог” науково-технічної програми Української академії аграрних наук „Цукрові буряки” на 2001-2005 рр. (державний реєстраційний номер 0103U007707).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було наукове обґрунтування та вдосконалення елементів технології вирощування насіння ЧС гібридів цукрових буряків і визначення їх впливу на збереженість і продуктивність безвисадкових насінників у південно-східній частині Криму.
Для досягнення цієї мети передбачалось вирішити такі завдання:
- експериментально обґрунтувати і встановити оптимальну норму висіву насіння;
- визначити оптимальну ширину міжрядь за сівби запилювача (ЗП);
- встановити ефективність додаткового запилення при вирощуванні насінників ЧС гібридів за різними технологіями;
- визначити біологічну особливість та елементи продуктивності насінників залежно від факторів, що вивчалися;
- дати економічну оцінку рекомендованих прийомів вирощування безвисадкових насінників ЧС гібридів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГІБРИДНОГО НАСІННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ У ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЧАСТИНІ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок