Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державна політика щодо професорсько–викладацьких кадрів радянської України ( 1920 – 1930-ті рр.)

Державна політика щодо професорсько–викладацьких кадрів радянської України ( 1920 – 1930-ті рр.)

Назва:
Державна політика щодо професорсько–викладацьких кадрів радянської України ( 1920 – 1930-ті рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,93 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Донецький національний університет
Осмоловська Олена Юріївна
УДК 94 (477): 378. 12 “19”
Державна політика щодо професорсько–викладацьких кадрів радянської України
( 1920 – 1930-ті рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Буравченков Анатолій Олександрович,
професор кафедри новітньої історії
України Київського національного
університету імені Тараса Шевченка

Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Липинський Віталій Володимирович,
професор кафедри історії та права
Донецького національного технічного
університету
кандидат історичних наук,
Богінська Ірина Валентинівна,
старший викладач кафедри міжнародних
відносин та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Провідна установа: Інститут історії України НАНУ,
відділ історії України 20–30-х рр. ХХ ст.
Захист відбудеться “ 30 “ червня 2004 р. о---15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 при Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, 2-й учбовий корпус ДонНУ, ауд. 32)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету
( 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24 )
Автореферат розісланий “ 21 “ травня 2004 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Актуальність теми дослідження. У сучасному світі відбувається швидке впровадження новітніх технологій, зростання ролі інтелектуальної праці, що обумовлює попит на високопрофесійні кадри, підготовку яких здійснює вища школа. Україна демонструє високий рівень вітчизняної вищої освіти, прагне наблизити його до європейських і світових стандартів. Відповідно, має вдосконалюватись діяльність професорсько–викладацьких кадрів. Маючи за радянських часів ефективну систему освіти, Україна, як і інші союзні республіки, лише виконувала політику союзного центру. Ставши незалежною державою, вона прагне створити власну концепцію вищої освіти, підготовки педагогічних кадрів найвищої кваліфікації, які б відповідали її національним вимогам. Це потребує активного вивчення й аналізу позитивного досвіду минулого.
При створенні власне української моделі освіти значний інтерес становлять 1920–1930-ті рр. Реформування системи освіти, яке мало класовий характер, відбувалось тоді на основі національної концепції. Проблема науково–викладацьких кадрів була надзвичайно актуальною, в їхньому середовищі відбувались динамічні зміни, що відповідали новим політичним реаліям, політиці комуністичної партії та законодавству радянської держави. Поряд з вихованцями дореволюційної школи з’явилося багато нових молодих науковців. Значних змін зазнала вища освіта і в процесі українізації, що відбувалася впродовж 1920–х рр. У 1930–ті рр. ці процеси були поступово згорнуті. Дослідження позитивного і негативного досвіду функціонування вищої освіти в Україні у 1920–1930-ті рр. може бути використане для моделювання сучасного розвитку вищої школи в Україні, формування її інтелектуальної еліти.
Радянська історіографія, що має значні надбання у дослідженні освітянських процесів, розглядала проблему з позицій ідеологічних догм, тому не спромоглася до об’єктивного аналізу та неупередженої оцінки державної політики в галузі освіти та її кінцевих результатів. Сучасний стан історичної науки спонукає до ретельного вивчення досвіду реформування вищої освіти в нашій державі. Науково-історичний аналіз розвитку української вищої школи, її викладацьких кадрів дадуть змогу більш глибоко осмислити реформаційні процеси, що відбуваються в нашій країні в галузі освіти сьогодні, використати досвід попередніх поколінь, залучивши його найкращі складові елементи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Державна політика щодо професорсько–викладацьких кадрів радянської України ( 1920 – 1930-ті рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок