Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
УДК 631 : 155
БРЕЗВІН Анатолій Іванович
ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПЕРЕРОБКИ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки УААН.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, академік УААН, професор, заслужений діяч науки і техніки України
САБЛУК Петро Трохимович
директор Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ЛАЙКО Петро Афанасійович
завідувач кафедри податкової та страхової справи Національного аграрного університету
доктор економічних наук, професор
ЧУПІС Анатолій Віталійович
завідувач кафедри фінансів Сумського державного аграрного університету
Провідна установа: | Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 20 липня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту аграрної економіки, м. Київ 127, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх.
Автореферат розісланий 21 червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор економічних наук, професор МАЛІК М.Й.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку виробництва продуктів споживання для людства, підвищення вимог щодо їх структури і якості, вирішення продовольчої проблеми вже перейшло межу завдань тільки сільського господарства. Гарантування продовольчої безпеки держави все в більших масштабах стає визначальним, прямо залежним від розвитку інтеграції виробництва сільськогосподарської продукції та її промислової переробки. Цей процес набуває стійкого незворотного характеру, спрямованого на задоволення потреб населення країни переважно в готових до споживання високоякісних продуктах харчування. Разом з тим тут важливе значення має забезпечення економічної заінтересованості сільськогосподарських товаровиробників сировини та переробних підприємств харчової промисловості у результатах спільної діяльності.
Об’єднання зусиль сільськогосподарських і промислових виробничих формувань в один організаційно-технологічний ланцюг дає змогу найбільш ефективно використовувати сировину, здійснювати глибоку її переробку, розширювати асортимент і підвищувати якість виготовлюваної продукції.
В Україні протягом тривалого періоду була створена достатньо розгалужена мережа промислових підприємств по переробці сільськогосподарської продукції, яка слугувала основою розвитку харчової промисловості. Нині в державі налічується 196 цукрових заводів загальною добовою продуктивністю 506 тис. тонн переробки цукрової сировини і сезонного виробництва бурякового цукру в обсязі до 5,5 млн. тонн, 26 олієжирових підприємств потужністю майже 8 тис. тонн переробки олійних культур на добу і річного випуску олії близько 1,1 млн. тонн, понад 400 хлібопекарських та більше 700 м’ясомолочних підприємств. Проте, посилення тенденцій до спаду сільськогосподарського виробництва призвело до поступового зниження завантаження виробничих потужностей підприємств переробної промисловості, до різкого зменшення обсягів та ефективності виробництва продовольчих товарів, втрати ринків їх збуту, до скорочення душового споживання продуктів харчування, до зниження добової калорійності раціонів від 3597 до 2537 ккал, або майже на 30%.
Розвиток промислової переробки сільськогосподарської продукції значною мірою стримувався недоліками в організації приватизації цих підприємств. В основному завершена приватизація м’ясо- і молокопереробних, цукрових, олієжирових, плодоовочеконсервних та інших підприємств харчової промисловості, а також значної частини агросервісних та будівельних організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок