Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІВНІ ТА ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО ПІЗНАННЯ В КОНТЕКСТІ ПОСТНЕКЛАСИЧНОЇ НАУКИ (ФІЛОСОФСЬКО­ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)

РІВНІ ТА ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО ПІЗНАННЯ В КОНТЕКСТІ ПОСТНЕКЛАСИЧНОЇ НАУКИ (ФІЛОСОФСЬКО­ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
РІВНІ ТА ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО ПІЗНАННЯ В КОНТЕКСТІ ПОСТНЕКЛАСИЧНОЇ НАУКИ (ФІЛОСОФСЬКО­ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія педагогічних наук України
Інститут вищої освіти
Литус Інна Іванівна
УДК 101.1:316+930.1
РІВНІ ТА ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО ПІЗНАННЯ В КОНТЕКСТІ ПОСТНЕКЛАСИЧНОЇ НАУКИ
(ФІЛОСОФСЬКО­ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)
09.00.03 соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Центру гуманітарної освіти НАН України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Рижко Володимир Антонович, директор
Центру гуманітарної освіти НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри соціології;
кандидат філософськи наук
Фадєєв Володимир Борисович,
Інститут філософії НАН України,
завідувач сектором філософських проблем етносу та нації.
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра філософії гуманітарних наук.
Захист відбудеться “27” жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий “21” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Необхідність змістовного аналізу концепцій історичного пізнання набула останнім часом особливої актуальності в зв’язку з посиленням інтересу до минулого. Одним із найперспективніших напрямків дослідження на цьому шляху є використання теоретичних здобутків новітніх концепцій, що формуються в умовах постнекласичної науки і намагаються подолати однобічність класичних теорій, побудованих на засадах еволюціонізму, в зв’язку з цим, перед вітчизняною історичною наукою постала ціла низка проблем, частину яких автор спробує проаналізувати в дисертаційному дослідженні.
По-перше, стоїть завдання поновлення історичних зв’язків між минулим і сьогоденням в умовах втрати спільного соціального досвіду різних поколінь, наростання тенденцій “поглинання” минулого сучасністю, скорочення історичної пам’яті, поширення нігілістичних оцінок історичних подій вітчизняної історії.
По-друге, подолання ідеологічних нашарувань в осмисленні історії нашої країни, що мали місце за панування комуністичної ідеології, призвело до змін в орієнтації гуманітарного знання. Історіографія радянського періоду, в цілому сповідуючи концепцію “об’єктивних законів історичного розвитку”, проблематику гуманістичних вимірів історії підпорядковувала аналізові її загальних закономірностей, тенденцій, рушійних сил, чинників, тобто здійснювала історичне дослідження в контексті ідей універсалізму. Сучасна вітчизняна історична наука перебуває в пошуках нових теоретичних підходів та визначення ідеалів і норм історичного пізнання.
По-третє, в сфері світового історичного пізнання (в найширшому розумінні) відбувається серйозна концептуальна трансформація, що пов’язана з відмовою від крайнього сцієнтизму та визнанням рівноправності різних теоретичних підходів в сучасному гуманітарному знанні та інтерпретації проблем історії.
Поняття історичного пізнання поєднує в собі не лише теоретико-методологічні проблеми, філософські ідеї та концепції, а також багаторівневість історичної науки, що відкриває перспективу вдосконалення форм історичного пізнання. Вирішенню цих проблем сприяє сучасне цивілізаційне тлумачення історичного процесу, методологія комплексного історичного аналізу, виокремлення історичних форм суспільної і індивідуальної свідомості тощо.
Вибір теми дисертаційного дослідження продиктовано існуючим дефіцитом наукових розробок з теорії та методології історичного пізнання в сучасній вітчизняній філософії та історіографії. Теоретичні доробки в вітчизняній філософії історії здебільшого зосереджують свій інтерес на дослідженні історичного процесу та особливостях його протікання, а не на рефлексії відносно специфіки історичного пізнання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РІВНІ ТА ФОРМИ ІСТОРИЧНОГО ПІЗНАННЯ В КОНТЕКСТІ ПОСТНЕКЛАСИЧНОЇ НАУКИ (ФІЛОСОФСЬКО­ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок