Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ СЛОВА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ У МОВІ МАС-МЕДІА РІВНЕНЩИНИ

НОВІ СЛОВА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ У МОВІ МАС-МЕДІА РІВНЕНЩИНИ

Назва:
НОВІ СЛОВА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ У МОВІ МАС-МЕДІА РІВНЕНЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Мітчук Ольга Андріївна
УДК 070.41:811.161.2373 (477.81)
НОВІ СЛОВА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ
У МОВІ МАС-МЕДІА РІВНЕНЩИНИ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіомовлення і телебачення Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
СЕРБЕНСЬКА Олександра Антонівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри радіомовлення і телебачення
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ПОНОМАРІВ Олександр Данилович,
Інститут журналістики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри мови та стилістики
кандидат філологічних наук, доцент
КАПЕЛЮШНИЙ Анатолій Олексійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри мови засобів масової інформації
Провідна установа: Українська академія друкарства,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться „7” квітня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.16 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, факультет журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова,5.
Автореферат розіслано „6” березня 2006 р.


Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Лильо Т. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Мова як основний засіб спілкування, безпосередній виразник духовної культури народу, його ментальності перебуває в постійному русі. Висвітлення лексичних проблем приватних і державних засобів масової комунікації в інформаційному просторі регіону та аналіз лексико-тематичних груп нових слів вимагають ретельного і всебічного вивчення з урахуванням суспільно-політичних змін, що відбуваються як в Україні, так і в регіоні, а це дає змогу розкрити один з важливих ракурсів діяльності суб’єктів інформаційного простору Рівненського регіону.
Актуальність теми дослідження зумовлюється недостатньою увагою до вивчення лінгвістичних аспектів рівненських мас-медіа, зокрема кінця ХХ – початку ХХІ сторіччя (1995-2005рр.), років кардинальних змін у житті Держави загалом, своєрідності розвитку регіонів. Такі важливі чинники, як децентралізація, увага до проблем розвитку місцевого самоврядування, його правового забезпечення, вивчення історії краю, відродження його традицій тощо зумовлюють посилену увагу до всебічного вивчення життя регіону, в тому числі і такої важливої соціальної сфери, як засоби масової інформації. Десятиліттями мас-медіа Рівненщини, як і інших північних регіонів України, були на маргінесі дослідницьких зацікавлень або взагалі не бралися до уваги. Наприклад, у фундаментальній праці М. Жовтобрюха про мову української преси кінця ХІХ – початку ХХ століття ні однієї назви з цих країв немає11 Жовтобрюх М. А. Мова української періодичної преси (кінець ХІХ – початок
ХХ ст.). К., 1970.. Лише останнім часом, уже в умовах відновленої державності, завдяки великій роботі Львівського Центру періодики помітно посилилася увага науковців до вивчення регіональних ЗМІ, в тому числі північного краю України 22 Павлюк І. З., Мартинюк М. Хрестоматія української легальної преси Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя 1917-1939, 1941-1944 рр. – Луцьк, 2005; Павлюк І. З. Українська легальна преса Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя 1941-1044 рр. / Національна академія наук України; Львів. наук. б-ка ім. В. Стефаника. Наук. – дослід. Центр періодики. – Львів, 2001; Романюк М. М. Українське пресознавство на порозі ХХІ століття. – Львів, 2000. .
Проблеми лінгвального освоєння дійсності, закономірне прагнення до поглиблення інформативності та місткості висловлюваного виступають каталізатором постійних змін у мові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОВІ СЛОВА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ У МОВІ МАС-МЕДІА РІВНЕНЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок