Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ЦІННОСТЕЙ В АДАПТАЦІЇ СИСТЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ЦІННОСТЕЙ В АДАПТАЦІЇ СИСТЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ЦІННОСТЕЙ В АДАПТАЦІЇ СИСТЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
Саєнко Андрій Сергійович
УДК 331.5 (477)
РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ЦІННОСТЕЙ
В АДАПТАЦІЇ
СИСТЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ
ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Львів - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології Львівського державного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Хоронжий Андрій Гнатович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри соціології.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Лагутін Василь Дмитрович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук,
Холод Зеновія Михайлівна,
Українська академія друкарства,
завідувач кафедри економіки, обліку і аудиту
у видавничо-поліграфічному комплексі.
Провідна установа – |
Інститут регіональних досліджень НАН України.
Захист дисертації відбудеться 26 жовтня 1999 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Львівському державному університеті імені Івана Франка (290006, м.Львів, пр.Свободи,18).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (290005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 24 вересня 1999 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
Панчишин С. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема адаптації системи зайнятості населення України до ринкового середовища обумовлюється, з однієї сторони, непристосованістю пострадянської системи зайнятості до вимог ринку, та, з другої, неспроможністю молодої української держави у кризових умовах забезпечити достатнє фінансування ефективної адаптації системи зайнятості у ринкове середовище. Тому важливим є пошук незадіяних резервів для вирішення даної проблеми поза надбанням планово-адміністративної системи та поза дефіцитним державним бюджетом сучасної України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до планів науково-дослідної роботи економічного факультету Львівськонго державного університету імені Івана Франка (теми Еу-270Б “Трудовий потенціал України і його реалізація в умовах розбудови національної економіки”, номер держреєстрації 0197VO18096 та Ес-271Б “Регіональна економічна соціологія”, номер держреєстрації 0197VO17011).
Ступінь наукової розробленості проблеми. Питання, пов’язані з проблемою адаптації системи зайнятості до умов ринкового середовища, висвітлюються та полемізуються на сторінках наукових журналів, зокрема “Економіка України”, “Україна: аспекти праці”, у вісниках та збірниках наукових праць Інституту регіональних досліджень НАН України, а також в інших фахових наукових виданнях. Проблеми безробіття, соціального захисту та зайнятості, використання інтелектуального і трудового потенціалів як найбільш нагальні для сьогодення України постійно піднімаються у загальноукраїнських періодичних виданнях.
Витоки досліджень проблеми впливу національних цінностей на використання людських ресурсів знаходимо у працях класиків економічної теорії У.Петті, Ф.Кене, А.Сміта, Д.Рікардо, Т.Мальтуса, К.Маркса. Важливість національної структури цінностей, ментальності для формування системи зайнятості населення обумовлює необхідність зосередження уваги на вивченні доробку вітчизняних вчених, порівнянні з національної точки зору систем зайнятості різних держав-націй. Важливими для нашого дослідження є праці вітчизняних класиків економічної науки – Михайла Тугана-Барановського та Сергія Подолинського, а також вченого-універсала з питань соціально-економічного поступу Івана Франка.
Різні аспекти проблеми зайнятості населення досліджуються у працях вітчизняних економістів. Зокрема, у наукових роботах Д.Богині, К.Бондарчука, С.Вовканича, М.Долішнього, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ЦІННОСТЕЙ В АДАПТАЦІЇ СИСТЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок