Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНА ПРИРОДА СХИЛЬНОСТІ ДО ФОРМОЗМІНЮВАННЯ ЛИСТОВИХ ФЕРИТНИХ КОРОЗІЙНОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ

СТРУКТУРНА ПРИРОДА СХИЛЬНОСТІ ДО ФОРМОЗМІНЮВАННЯ ЛИСТОВИХ ФЕРИТНИХ КОРОЗІЙНОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ

Назва:
СТРУКТУРНА ПРИРОДА СХИЛЬНОСТІ ДО ФОРМОЗМІНЮВАННЯ ЛИСТОВИХ ФЕРИТНИХ КОРОЗІЙНОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Грешта Віктор Леонідович
УДК 669.15-194.57:621.983
СТРУКТУРНА ПРИРОДА СХИЛЬНОСТІ ДО ФОРМОЗМІНЮВАННЯ
ЛИСТОВИХ ФЕРИТНИХ КОРОЗІЙНОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ
05.16.01 - Металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Бондаренко Анатолій Леонідович,
Запорізький національний технічний університет,
доцент кафедри “Фізичне матеріалознавство”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Малінов Леонід Соломонович,
Приазовський державний технічний університет,
завідувач кафедри “Матеріалознавство”,
м.Маріуполь
кандидат технічних наук
Спектор Яков Ісаакович,
Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів,
завідувач лабораторії “Фізичне металознавство”,
м.Запоріжжя.
Провідна установа: Національна металургійна академія України Міністерства освіти і науки України, кафедра “Металознавство”, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 24.02.2004р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д17.052.01 у Запорізькому національному технічному університеті за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 64, ауд.153.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
Автореферат розіслано 16 січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор |
Внуков Ю.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
Позитивна динаміка розвитку виробництва в умовах ринкових відносин можлива за умов раціонального збалансованого підходу до використання матеріалів високої вартості і інтенсифікації технологічних процесів.
Аналіз обсягів споживання металопродукції за останні роки різними галузями народного господарства свідчить про більш широке впровадження в виробництво економнолегованих нікелем, хромом і молібденом конструкційних сталей.
В харчовій і хімічній промисловості додаткові ресурси економії матеріальних витрат можливо отримати при застосуванні у ряді випадків феритних корозійностійких сталей замість більш коштовних аустенітних сталей з хромонікельовою композицією.
Проте розширення номенклатури виробів із феритних корозійностійких сталей стримується у зв’язку із незадовільною технологічністю листового прокату цих сталей у процесі операцій формозмінювання. Основним визначальним фактором у здатності листової заготовки до пластичного деформування є сама природа високохромистого фериту (ВХФ), крихкість якого є наслідком часткового формування в ОЦК гратці жорстких спрямованих міжатомних зв’язків.
В багатьох роботах (Хімушина Ф.Ф., Бабакова А.А., Банних.О.А, Одеського Д.А, Гуляєва О.П, Воздвіженського В.М., Ющенко К.А. і інш.) показано, що властивості феритних корозійностійких сталей значною мірою визначаються складом твердого розчину. Збагачення високохромистого фериту атомами перехідних металів і домішками впровадження призводить до ускладнення процесу перерозподілу дислокацій і релаксації напружень при пластичній деформації внаслідок збільшення величини енергетичних бар’єрів Набаро-Пайєрлса, а також блокування сприятливих систем ковзання при утворенні домішкових атмосфер.
В високохромистих сталях, стабілізованих навіть такими сильними карбідоутворювачами, як титан або ніобій, структурний стан твердого розчину за вмістом вуглецю може змінюватись безпосередньо у процесі металургійної переробки внаслідок порушення термічної стабільності первинних сполук на основі титану при високотемпературних нагрівах слябів під прокатку понад 1300°С.
Альтернативою застосуванню висококоштовних рафінуючих переплавів з метою ліквідації негативного впливу розчинених у фериті домішок може бути впровадження в загальну технологічну схему виготовлення холоднокатаного (х/к) листа додаткової термічної обробки, яка б сприяла очищенню твердого розчину від надлишкових атомів вуглецю і азоту при утворенні карбонітридів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРУКТУРНА ПРИРОДА СХИЛЬНОСТІ ДО ФОРМОЗМІНЮВАННЯ ЛИСТОВИХ ФЕРИТНИХ КОРОЗІЙНОСТІЙКИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок