Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Договір щодо оплатного надання медичних послуг

Договір щодо оплатного надання медичних послуг

Назва:
Договір щодо оплатного надання медичних послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет внутрішніх справ
Смотров Олег Іванович
УДК 347.454.5 + 614.253
Договір щодо оплатного надання медичних послуг
Спеціальність 12.00.03. – цивільне право
і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Національного університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Сліпченко Святослав Олександрович, Національний університет внутрішніх справ, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Ромовська Зорислава Василівна, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент Гопанчук Василь Степанович, Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри цивільного права.
Провідна установа – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України, кафедра цивільного права № 1, м. Харків.
Захист відбудеться 21 березня 2003 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 17 лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах істотного зниження ресурсів державної системи охорони здоров’я, і в першу чергу, фінансових, матеріально-технічних, технологічних, інформаційних, питання забезпечення права громадян на охорону здоров’я, закріпленого в ст. 49 Конституції України, підвищення ефективності і якості медичної допомоги стає не тільки актуальним, але й досить проблемним.
Донедавна система охорони здоров’я в Україні відповідала бюджетній моделі охорони здоров’я, для якої пріоритетними були владні способи регулювання переважного числа правовідносин, пов’язаних з організацією й наданням медичної допомоги населенню. Реалії бюджетного фінансування сьогодні такі, що його обсяг забезпечує близько тридцяти відсотків від фактичної потреби системи охорони здоров’я; фінансується здебільшого лише плата за роботу, комунальні платежі, придбання ліків та предметів медичного призначення за мінімальним переліком.
На цьому тлі механізм вирішення проблеми гарантування якісної й ефективної медичної допомоги не може повною мірою відповідати потребам сьогодення і задовольняти інтереси як громадян, так і суб’єктів надання медичної допомоги. Крім того, високі ціни за “платну” медичну допомогу, обтяжені існуючими податками, стимулюють розвиток тіньового обороту у сфері легально безплатної охорони здоров’я; громадяни починають усвідомлювати, що удатися до легально платних послуг, до приватної медицини вигідніше, ніж ризикувати своїми грошима у не врахованих законом відносинах. У цих умовах упровадження багатоукладності форм власності у сфері охорони здоров’я, лібералізація умов для розвитку приватного сектора визнаються одним з основних пріоритетних напрямків реформування охорони здоров’я. Недержавна, приватна медицина повинна заповнити прогалини й недоліки безплатної охорони здоров’я.
В свою чергу розвиток приватної медицини обумовив зміну погляду, який існував до недавнього часу на діяльність лікаря як “непродуктивну працю”, що не дозволяло говорити про її продукт – медичну послугу як товар і, відповідно, як об’єкт цивільного права. Зараз є достатні підстави розглядати медичну послугу як ідеальний продукт, що є звичайним оборотоздатним у цивільному обороті товаром, який має певну вартість.
Оборотоздатність медичної послуги, що реалізується в конкретних відносинах між громадянами як суб’єктами та суб’єктами, які здійснюють приватну медичну практику, зумовила виділення з числа публічно-правових відносин по наданню медичної допомоги, приватноправових відносин по наданню медичних послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Договір щодо оплатного надання медичних послуг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок