Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри

Товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри / сторінка 2

Назва:
Товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Важливість створення широкого асортименту товарів народного вжитку і промислового призначення з використанням наукової бази товарознавства і концепцій плівкоутворюючих речовин пов’язана з цінним комплексом експлуатаційних характеристик товарів, економічними і екологічними факторами, що і зумовило необхідність здійснення комплексної товарознавчої оцінки споживних властивостей отриманої нової штучної шкіри, викладеної в дисертаційній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом наукових робіт у Київському національному торговельно-економічному університеті за темами „Формування асортименту непродовольчих товарів, сировини та матеріалів, як об’єктів експортно-імпортних операцій” (2001–2003рр.) та „Розробка теоретичних основ та практичної методики оцінювання якості штучних шкір” (2003р.).
Мета і завдання наукових досліджень. Метою роботи є товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри з поліпшеними властивостями, одержаної на основі полімерних композицій у водному середовищі.
Для досягнення цієї мети необхідно було вирішити такі завдання:
· проаналізувати асортимент, споживні властивості існуючих штучних шкір та способи їх поліпшення, виявити основні підходи щодо створення нових штучних шкір;
· вивчити структуру нових полімерних покриттів шляхом оцінки частот смуг поглинання валентних і деформаційних коливань функціональних груп та оптичних густин методом ІЧ-спектроскопії, а також визначенням ефективної в’язкості, напруг зсуву, тиксотропії сумішей полімерів для штучних шкір;
· дослідити функціональні властивості нової штучної шкіри, а саме: теплофізичні, діелектричні та механічні;
· оцінити ергономічні властивості нових штучних шкір;
· дослідити токсиколого-гігієнічні властивості нової штучної шкіри;
· здійснити промислову апробацію з визначенням соціально-економічної ефективності нових штучних шкір.
Об’єктом дослідження є штучні шкіри на основі полімерів природного і синтетичного походження та тонкодисперсних наповнювачів.
Предметом дослідження є функціональні, ергономічні, надійністні властивості та ознаки безпеки використання нових штучних шкір.
Методи дослідження. Поставлені у дисертації завдання виконано з використанням ІЧ-спектроскопічного, реологічного, теплофізичних, фізико-механічних методів. Визначення морозостійкості, жорсткості, стійкості до багаторазового згину, стійкості до стирання, світло-теплового старіння, твердості, коефіцієнта тертя, паропроникності, гігроскопічності та вологовіддачі проводилися на існуючих приладах за стандартними методиками. Визначення санітарно-хімічних й токсикологічних показників здійснювалися відповідно до методів санітарно-епідеміологічної експертизи.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше створено штучні шкіри на основі натурального латексу та полівінілацетатної емульсії у водному середовищі при високому ступені гомогенізації суміші та проведено товарознавчу оцінку функціональних, ергономічних, надійністних властивостей та ознак безпеки цих матеріалів. Експериментально доведено можливість отримання штучних шкір на основі тонкогомогенізованої суміші полімерів з високими показниками експлуатаційних властивостей.
Реологічним і ІЧ-спектроскопічним дослідженням концентраційних залежностей в’язкості, напруг зсуву та оптичних густин на структурно-молекулярному рівні визначено екстремальні значення, що відповідають оптимальному рецептурному складу в системах поліізопрен-полівінілацетат, що дозволило здійснити комплексну товарознавчу оцінку створеної нової штучної шкіри.
Виявлено, що для поліпшення структури полімерних композицій у вихідних сировинних матеріалах слід використовувати технічний вуглець та білу сажу в кількості 20 мас.%.
Базуючись на результатах досліджень створеної при високому ступені гомогенізації з наповнювачами нової штучної шкіри, визначено раціональний рецептурний склад вихідної полімерної композиції.
Встановлено закономірності впливу полівінілацетату на функціональні й ергономічні властивості штучних шкір та запропоновано математично описані залежності показників жорсткості, стійкості до багаторазового згину, зносостійкості покриття, а також паропроникності, гігроскопічності, вологовіддачі нових штучних шкір від вмісту полівінілацетату у полімерній композиції покриття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок