Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гуманітарна політика України в контексті суспільної модернізації (соціально-філософський аналіз)

Гуманітарна політика України в контексті суспільної модернізації (соціально-філософський аналіз)

Назва:
Гуманітарна політика України в контексті суспільної модернізації (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,48 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Академія педагогічних наук України
Інститут вищої освіти
Дзоз Віталіна Олексіївна
УДК 14: 141.7: 37.014.5
Гуманітарна політика України в контексті суспільної модернізації
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогічної освіти і освіти
дорослих АПН України, директор;
доктор філософських наук, професор,
Предборська Ірина Михайлівна,
Інститут вищої освіти АПН України,
старший науковий співробітник;
доктор філософських наук, професор,
Богданов Володимир Семенович,
Черкаський навчальний центр Одеської національної юридичної академії, директор.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться „21” червня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „ 21” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження проблем формування, функціонування та розвитку гуманітарної політики належить до пріоритетних завдань вітчизняної гуманітарної науки – філософії, політології, культурології тощо. І це зрозуміло. Утвердження незалежної держави потребує виваженої, науково обґрунтованої стратегії розвитку, яка б враховувала національні культурно-історичні традиції, світовий досвід, сучасні соціально-економічні, політичні і соціокультурні реалії. Центральне місце в цій стратегії має займати гуманітарна політика. Саме вона верифікує пріоритети суспільного розвитку відносно загальнолюдських цінностей, інтегрує їх навколо людини як найбільш високій цивілізаційній цінності. Формування такої політики належить до стратегічних завдань державотворення. Дослідження цього процесу займають центральне місце в системі гуманітарних наук будь-якої демократичної країни світу.
Для України, як і для інших країн, що виникли на терені колишнього СРСР, проблема формування та реалізації гуманітарної політики набуває особливої ваги і актуальності. Справа в тому, що до проголошення незалежності ці „союзні республіки” власної, самостійної, а головне незалежної гуманітарної політики не мали. Їх внутрішня і зовнішня політика була підпорядкована “загальносоюзній” ідеї, базувалась на компартійній ідеології, здійснювалась як виконання рішень, прийнятих черговим з’їздом КПРС. Ці рішення дублювались з’їздами комуністичних партій союзних республік, рішеннями їх урядів. Чисельна ж група ідеологів та пропагандистів наполегливо переконувала всяк і кожного у легітимності, самостійності, демократичності гуманітарної політики для кожної “союзної республіки”, незважаючи на розбіжності їх історії, етноноціонального складу населення, культурних традицій, національного характеру.
Внаслідок подібної практики гуманітарна політика України в колишньому СРСР мала вторинний характер. Делегуючи в свідомість і політичну практику централізовано сформовані вузькопартійні цінності, вона фактично виконувала маніпулятивну функцію. Про реалізацію її засобами дійсних, а не позірних загальнонародних і національних інтересів не могло бути й мови. Будь-яка спроба відродження національного, концептуальна заявка про права людини чи інший, відмінний від проголошеного, а тим більше - незалежний шлях розвитку, в ті часи жорстоко переслідувалась і каралась.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Гуманітарна політика України в контексті суспільної модернізації (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок