Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СНОВИДІННЯ В ПОЕТИЦІ РОМАНТИЗМУ: ЧАСО-ПРОСТОРОВА СПЕЦИФІКА

СНОВИДІННЯ В ПОЕТИЦІ РОМАНТИЗМУ: ЧАСО-ПРОСТОРОВА СПЕЦИФІКА

Назва:
СНОВИДІННЯ В ПОЕТИЦІ РОМАНТИЗМУ: ЧАСО-ПРОСТОРОВА СПЕЦИФІКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,28 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
Мочернюк Наталія Дмитрівна
УДК 821 (100). О “18”
СНОВИДІННЯ В ПОЕТИЦІ РОМАНТИЗМУ:
ЧАСО-ПРОСТОРОВА СПЕЦИФІКА
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Копистянська Нонна Хомівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Волкова Тетяна Сергіївна,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
професор кафедри теорії літератури та
порівняльного літературознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Піхманець Роман Володимирович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Донецький національний університет
Захист відбудеться 11 травня 2005 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка (м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 7 квітня 2005 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради Лановик М.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Романтизм як культурна парадигма, духовні орієнтири якої окреслюються в розвитку мистецтва наступних напрямів, викликає велике зацікавлення і в сучасних дослідників. Тому важливо відшукати нові перспективи аналізу творчої спадщини романтиків: підхід до вивчення окремих художніх явищ на основі традиційних і новітніх методик, з урахуванням досягнень різних літературознавчих шкіл, дозволяє відкрити досі не акцентовані оригінальні риси поетики, краще пізнати естетичні вартості романтизму. Дослідження функціональності літературного сновидіння доби романтизму в річищі часо-простору веде до розкриття своєрідності поетики обраних творів і на цій основі допомагає зрозуміти тогочасний міжлітературний процес, напрям та епоху в цілому.
У сучасному українському літературознавстві помітне пожвавлення зацікавлень ониричною тематикою, що настало після тривалої дослідницької неуваги до проблем сновидіння. З’явилися спеціальні дослідження, присвячені вивченню сновидінь у творчості різних письменників Фенько Н. „Естетичні функції картин сновидінь у художніх творах українських письменників другої половини ХІХ-ХХ ст.” (Дніпропетровськ, 1999); Бистрова О. „Формотворчі функції домінантних образів. На матеріалі української та російської поезії” (Київ, 2001) (в одному з підрозділів роботи розглядається функціональна семантика домінанти СОН).. Реферована дисертація продовжує започатковані раніше дослідження. Вона ґрунтується на матеріалі літератури романтизму. Комплексне вивчення сновидіння в контексті різних національних літератур розкриває новаторство романтиків у художньому конструюванні сновидінь, виявляє універсальність функцій сновидіння та вказує на національну самобутність, притаманну конкретним творам, у яких функціонує сновидіння. Теоретичною й методологічною основою роботи обрано часо-простір, який підказує критерії для виокремлення і групування функцій сновидінь, надає дослідженню системності. Комплексний підхід до вирішення наукової проблеми, часо-просторовий аспект дослідження, а також звернення до різних гуманітарних наук, які зі своїх позицій допомагають глибше пізнати таємничий світ сновидіння, і зумовлюють актуальність теми представленої роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, узгоджена з навчальними планами та науковими програмами кафедри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СНОВИДІННЯ В ПОЕТИЦІ РОМАНТИЗМУ: ЧАСО-ПРОСТОРОВА СПЕЦИФІКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок