Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗІРВАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ З ІНІЦІАТИВИ ТРЕТІХ ОСІБ, ЯКІ НЕ Є СТОРОНОЮ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

РОЗІРВАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ З ІНІЦІАТИВИ ТРЕТІХ ОСІБ, ЯКІ НЕ Є СТОРОНОЮ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

Назва:
РОЗІРВАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ З ІНІЦІАТИВИ ТРЕТІХ ОСІБ, ЯКІ НЕ Є СТОРОНОЮ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Яковлєв Олександр Анатолійович
УДК 349.22
 
РОЗІРВАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ
З ІНІЦІАТИВИ ТРЕТІХ ОСІБ,
ЯКІ НЕ Є СТОРОНОЮ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ
Спеціальність 12. 00. 05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор, Жигалкін Павло Іванович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри трудового права, член-кореспондент Академії правових наук.
Офіційні опоненти:
– доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Інститут економіки і права Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди, завідуючий кафедрою цивільно-правових дисциплін;
– кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, начальник кафедри трудового, екологічного та аграрного права;
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра трудового права та права соціального забезпечення, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
 
Захист відбудеться “17” грудня 2003 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 086. 03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розіслано “15” грудня 2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У правовому механізмі захисту трудових прав та інтересів найманих працівників, інших учасників соціально-трудових відносин значну роль відіграють деякі органи (особи), наділені повноваженнями ініціювати розірвання трудових договорів (контрактів). В науковій літературі з трудового права (Александров М.Г., Зайкін О.Д., Лівшиць Р.З., Прокопенко В.І. та інші) такі суб’єкти отримали назву „треті особи”. Традиційно до них відносять військові комісаріати, суди загальної юрисдикції, профспілкові органи, товариські суди, батьків або законних представників неповнолітнього.
Сучасний стан розвитку соціально трудових відносин в умовах переходу держави до ринкової економіки викликав появу нових суб’єктів, які мають можливість впливати на долю трудових правовідносин між роботодавцем та певними категоріями працівників. До них належать: Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка може ініціювати звільнення керівників фондових бірж; керуючий санацією або ліквідатор при здійсненні процедури банкрутства підприємства; службові особи органів державного нагляду за охороною праці у разі систематичних порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці; Вища рада юстиції; колегіальні органи громадського самоврядування тощо.
Актуальність теми дослідження обумовлена також тим, що проблема розірвання трудових договорів за ініціативою третіх осіб торкається значної кількості працюючих. Треті особи, вимагаючи розірвання трудових договорів, мають певну юридичну зацікавленість, що є підставою для пред’явлення вимоги про розірвання трудових договорів. Однак, в літературі відсутні публікації, у яких ці питання піддавались би ґрунтовному та всебічному науковому дослідженню. Що стосується порядку розірвання трудових договорів на підставі статті 37 та пункту статті 36 КЗпП України, то з цих питань взагалі відсутні будь-які дослідження.
В умовах роздержавлення профспілок докорінно змінюється їх статус. Профспілки перебувають на шляху переходу від організаційного монізму до плюралізму, який проявляється у створенні різних профспілок – солідарних, незалежних, вільних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗІРВАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ З ІНІЦІАТИВИ ТРЕТІХ ОСІБ, ЯКІ НЕ Є СТОРОНОЮ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок