Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У ДІТЕЙ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП ШЛЯХОМ ВИЗНАЧЕННЯ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ

ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У ДІТЕЙ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП ШЛЯХОМ ВИЗНАЧЕННЯ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ / сторінка 4

Назва:
ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У ДІТЕЙ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП ШЛЯХОМ ВИЗНАЧЕННЯ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

На підставі сукупності індивідуальних ЛК-спектрів можна одержати усереднену групову гістограму як груп здорових дітей за віковими критеріями, так і груп хворих дітей з різними нозологічними формами (перинатальна пневмонія, ателектази новонароджених, гострий обструктивний бронхіт та пневмонія).
На основі співставлення групових гістограм виявляються діагностично значущі ознаки, представлені у вигляді різного співвідношення внеску в світлорозсіювання часток низько-, середньо- та високомолекулярної фракцій.
Порівняння гістограм, які входять в групу, проводять за допомогою таблиць та надрукування на площині (рис.2), в якій представлена цифрова інформація, що відображає різницю як в абсолютних, так і відносних величинах та накладання зон дисперсії аналізованих груп (табл.1).
Як задовільну розглядають гомогеність групи, що складає на площині 40-50%, як добру – понад 50%. Неоднорідною вважають групу з гомогеністю меньш ніж 40%.
Накопичення в памяті ЕОМ достатнього банку даних відкриває можливість визначити належність спектра до певної групи, а зміна співвідношення внеску часток різних фракцій – прогнозувати перебіг захворювання та ефективність проведеної терапії.
Статистична обробка результатів лазерної кореляційної спектроскопії проводилась за комп’ютерною програмою “Класифікатор”.
Результати дослідження та їх обговорення. На основі комплексного обстеження був створений банк даних гістограм та виявлені їх вікові та статеві особливості.
Так, ЛКС-гістограма, яка характеризує групу дітей від 1 дня до 1 місяця, представляє собою одномодальну функцію з єдиним піком в області часточок з радіусом 100 нм і сформована в основному за рахунок внесків часточок середньомолекулярної і високомолекулярної фракцій (рис.3).
Гістограма групи дітей віком від 1 місяця до 1 року практично ідентична гістограмі дітей віком від 1 дня до 1 місяця з незначним збільшенням, порівняно із попередньою групою, внеску часточок низькомолекулярної фракції (рис.4)
У віковій групі від 1 до 3 років ЛКС-гістограма також має вигляд одномодальної функції з розподіленням часточок в ній ще більше у бік збільшення, за рахунок внесків часток високомолекулярної фракції (до 24%), поряд з незначним збільшенням (до 3,68%) внесків у світлорозсіювання часточок низькомолекулярної фракції (рис.5).
У віковій групі від 4 до 6 років ЛКС-гістограма набуває тенденцію до фрагментування і можна відмітити вже декілька піків в області часток розмірами від 75 до 200 нм з підвищенням внеску в світлорозсіювання часток низькомолекулярної фракції та зменшенням внеску часток високомолекулярної фракції, що представлено на рис.6.
На рисунку 7 наведено ЛКС-гістограму групи дітей від 7 до 10 років, яка вже чітко відрізняється від гістограми попередньої групи. Вона має вигляд бімодальної функції з основними піками внесків часток з радіусом від 20 до 100 нм, з значним зменшенням внеску часток низько- та високомолекулярної фракції.
І, нарешті, ЛКС-гістограма, отримана для групи дітей віком від 11 до 14 років має вигляд чітко вираженої бімодальної функції, з розподіленням внесків в світлорозсіювання аналогічно ЛКС-гістограмам плазми крові дорослого контингенту (рис.8).
Характерні особливості та однотипність ЛКС-гістограм плазми крові дітей у вікових групах від 1 дня до 1 місяця і від 1 місяця до 1року дозволяють об’єднати їх в одну вікову групу для подальшого розгляду на площині.
В подальшому групи обстежених дітей сформовані залежно від вікових особливостей ЛК-спектрів плазми крові розглядалися за допомогою програми “Багатопараметрової класифікації”.
Аналіз проекції результатів багатопараметрової обробки даних в різних вікових групах виявив, що кожна група має свої відмінності. Так, у груп дітей віком від 1-го дня до 1 року визначені специфічні особливості, які не схожі ні з однією з обстежених груп і в них відсутні області накладання зон дисперсії в порівнянні з групою віком від 11 до 14 років. При порівнянні зон дисперсії у групах від 1 року до 3 років та від 4 до 6 років, а також у вікових групах від 7 до 10 років та від 11 до 14 років встановлено, що вони при цьому, значно перекривають одна одну, багато гістограм опиняються в зоні дисперсії протилежної групи, що дозволяє обєднати їх і розглядати в подальшому як однорідні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У ДІТЕЙ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП ШЛЯХОМ ВИЗНАЧЕННЯ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРОВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок