Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ

ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ / сторінка 4

Назва:
ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Потiм пiнцетом з пилком таким же прийомом вiдкривали три-п'ять квiток на суцвiттi материнської рослини. При викиданнi колонка материнської квiтки вдарялася приймочкою об купку пилку на пiнцетi. Отриманi плоди знiмали при повному їх достиганнi разом з iзоляторами.
Одну частину одержаних рослин тестували в вегетаційних дослідах, іншу вирощували в грунті для одержання наступного покоління ліній і F2.
Вегетацiйнi дослiди. Варiанти дослiдiв складалися з 3-16 рослин, кожна з яких правила за повторність. Посудини - пластиковi ємкості висотою 10 см; об'ємом 440 мл. Субстрат - промитий рiчковий пiсок (0,620 кг). Поживна сумiш - розчин Прянiшнiкова з повною нормою азоту. Скарифiковане насiння рослин стерилiзували 2,5 хв 3,3-% розчином перекису водню, промивали проточною водопровідною водою та iнокулювали. Бактеризацiю проводили суспензiєю Rhizobium meliloti штамiв 425а, 34 і М4 об'ємом 3 мл, концентрація 108 клiтин/мл. Iнокуляцiю проводили в пробiрках. У посудини висаджували по 5 рослин.
Вегетацiя рослин проходила в умовах теплицi. Строк вегетації 43 доби. Для аналiзу азотфiксувальної і бульбочкоутворювальної активностей, маси i висоти рослини коренi вiдмивали вiд пiску, кореневу систему вiддiляли вiд пагонiв на рiвнi кореневої шийки. Для аналiзу нiтрогеназної активностi коренi (по одному) розміщували у пенiцилiновi флакони, об'ємом 15 мл i герметично закривали металевими стоперами. У флакони вводили 1,5 мл ацетилену (10 % вiд об'єму флакону). Після інкубацiї коренiв з ацетиленом аналізували кількість бульбочок, вимірювали масу і висоту рослин.
Вирощування рослин на грунті. Використовували посудини Вагнера на 11 кг грунту (опiдзолений чорнозем), в який додавали поживний розчин Прянiшнiкова з повною нормою азоту (Гродзінський, 1964). Нескарифiковане насiння лiнiй i гiбридiв F1 бактеризували штамом М4. Залишали по 8 рослин на посудину.
Перед початком цвiтiння з метою уникнення неконтрольованого запилення на китицi люцерни одягали двошаровi марлевi iзолятори. Проводили штучне примусове самозапилення лiнiй i F2. Плоди з насiнням знiмали при повному їх достиганнi разом з ізоляторами.
Статистичнi методи. Отриманi експериментальнi данi оброблялись методами бiометрiї, статистичної та бiометричної генетики (Рокицкий П.Ф., 1978, Доспехов Б.А., 1985, Лакин Г.Ф., 1973, 1990, Мазер К., Джинкс Дж., 1985, Мармоза А.Т., 1990, Плохинский Н.А., 1964, Боме Н.А., 1987, Голодрыга П.Я., Трошин Л.П., 1978, Гужов Ю.Л., Фукс А., Валичек П., 1991, Мартынов С.П., Добротворская Т.В., 1996).
В загальних статистичних i бiометрико-генетичних аналiзах використовувалися власнi i широкорозповсюдженi бiометричнi програми для ЕОМ (Diana, Reanal, Tstat, Nsr, Korrel, Quattro 4.00, SPSS 9.0).
МІНЛИВІСТЬ І ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗПОДІЛУ КІЛЬКОСТІ БУЛЬБОЧОК І АЗОТФІКСУВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ, МАСИ І ВИСОТИ РОСЛИН
Виявлена значна мінливість за кількістю бульбочок і нітрогеназною активністю, масою і висотою рослин, яка залежить від генотипів симбіонтів (табл. 1). Найбільша мінливість рослин спостерігається за азотфіксацією. Значна мінливість ліній викликається інцухт-депресією і екологічною нестабільністю інбредних рослин. На покоління F1, що не розщеплюється, як і лінійні рослини, сильніше впливають модифікаційні чинники. Максимальна внутрішньогрупова мінливість спостерігалася у рослин F2 за кількістю бульбочок і азотфіксацією. Внаслідок значної варіабельності внутрішньогрупова модифікаційна мінливість за дослідженими ознаками наближалася до міжгрупової - фенотипічної. Тому групи з відмінними середніми показників часто достовірно не відрізнялися між собою. Основна маса ліній за кількістю бульбочок і азотфіксацією, масою і висотою рослин не перевищує контроль. Гібриди F1 i F2 в основному перевищують середні показники вихідних ліній і контролю.
Найменший рівень мінливості кількості бульбочок і азотфіксації, маси й висоти рослин виявлено при інокуляції рослин штамом М4. Достовірно відмінні генотипи ліній і гібридів за дослідженими ознаками виявлялися у випадку, якщо вони були інокульовані штамом М4.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок