Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ

ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ / сторінка 7

Назва:
ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інбредні рослини мають менші симбіотичні показники, ніж гібриди. Від'ємний вплив інбридингу за кореляційно-регресійними й дисперсійними аналізами сильніше позначився на утворенні бульбочок та інтенсивності ацетиленредукції. Найбільший негативний вплив інбридингу зазнали лінійні рослини, інокульовані штамом 34.
Теоретична регресія демонструє зменшення симбіотичних показників із збільшенням покоління інбридингу (рис. 2).
Рис. 2. Емпірична й теоретична регресія кількості бульбочок (А) і азотфіксації (Б), маси (В) і висоти рослин (Г) по поколінню інбридингу рослин ліній Medicago sativa L. в симбіозі із штамами 34, 425а і М4 Rhizobium meliloti: по вертикалі – покоління інбридингу рослин (In), по горизонталі - кількість бульбочок на рослину (А); азотфіксація, нмоль C2H4/рослину/24год (Б), маса рослин, мг (В), висота рослин, см (Г)
ВПЛИВ ГЕТЕРОЗИСУ НА КІЛЬКІСТЬ БУЛЬБОЧОК І АЗОТФІКСУВАЛЬНУ АКТИВНІСТЬ, МАСУ Й ВИСОТУ РОСЛИН
Середній ефект гетерозису гібридів залежав від генотипів вихідних ліній і штаму ризобій. Середні показники гібридів за всіма ознаками звичайно перевищували лінійні значення. Найбільший ефект гетерозису був за кількістю бульбочок і активністю нітрогенази у гібридів, інокульованих штамом 425а, за ефективністю симбіозу (маса й висота рослин) у F1, бактеризованих штамом М4 (табл. 5). Максимальні ефекти гетерозису серед досліджених груп рослин характерні для штаму-еталону 425а. Найбільші прибавки кількості бульбочок і азотфіксації, маси й висоти рослин відмічено у гібридів, які походили від “плюс” ліній за нодуляційною й нітрогеназною активністю.
Таблиця 5.
Ефект гетерозису кількості бульбочок і азотфіксації, маси й висоти рослин гібридів F1 Medicago sativa L. в симбіозі з Rhizobium meliloti (прибавка до середнього вихідних ліній, %)
Ознака Штам 34 Штам 425а Штам М4
Кількість бульбочок 118,6 148,5 87,0
Азотфіксація 244,2 271,6 96,1
Маса рослин 106,6 105,9 119,8
Висота рослин 105,6 106,5 120,4
КОРЕЛЯЦІЙНО-РЕГРЕСІЙНИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЖ КІЛЬКІСТЮ БУЛЬБОЧОК І АЗОТФІКСУВАЛЬНОЮ АКТИВНІСТЮ, МАСОЮ І ВИСОТОЮ РОСЛИН
Між кількістю утворених бульбочок та їх азотфіксувальною активністю, масою і висотою рослин ліній і гібридів існує достовірний позитивний зв'язок середньої і вище сили (табл. 6). На величину кореляції між симбіотичними ознаками специфічно впливає генотип штаму.
Таблиця 6.
Коефіцієнти кореляції між кількістю бульбочок і азотфіксувальною активністю, масою і висотою рослин ліній і гібридів Medicago sativa L. в симбіозі з Rhizobium meliloti (n=744)
Ознака Кількість бульбочок Азотфіксація Маса рослин Висота рослин
Кількість бульбочок - +0,4…+0,8 +0,4…+0,5 +0,3…+0,6
Азотфіксація +0,4…+0,8 - +0,4…+0,5 +0,2…+0,5
Маса рослин +0,4…+0,5 +0,4…+0,5 - +0,3…+0,9
Висота рослин +0,3…+0,6 +0,2…+0,5 +0,3…+0,9 -
Величина кореляції змінювалася в залежності від пар ознак, ступеня інбридингу ліній і покоління гібридів. Середня кореляція між кількістю бульбочок і азотфіксацією у всіх досліджених рослин +0,4; між кількістю бульбочок і азотфіксацією з одного боку та масою і висотою рослин з іншого боку +0,3...+0,4; між масою і висотою рослин +0,9.
Максимальні показники кореляції у вибірках проявили таку ж саму закономірність. Зв'язок між азотфіксацією та масою і висотою зелених рослині був найсильнішим у лініях, що виявляє залежність депресованих рослин від симбіотичного азоту.
Кореляційно-регресійні показники мікровегетаційного і вегетаційного дослідів добре збігалися.
ВИСНОВКИ
1. Існує високий рівень між- і внутрішньогрупової мінливості і позитивна асиметрія розподілу рослин ліній і гібридів Medicago sativa L. за кількістю бульбочок і азотфіксувальною активністю, масою і висотою рослин. Найсильніше варіює азотфіксація. Найбільша мінливість викликається штамом 425а.
2. Найсильнішим у формуванні симбіотичних ознак був фактор комплементарної неадитивної взаємодії рослин і ризобій, внесок рослин перевищував вплив генетично подібних штамів Rhizobium meliloti. Найбільший вплив на формування симбіозу чинять “плюс” лінії за кількістю бульбочок і азотфіксацією, інокульовані штамом М4.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ СИМБІОТИЧНИХ ОЗНАК ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок