Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ І КОРЕКЦІЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

СТАН ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ І КОРЕКЦІЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

Назва:
СТАН ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ І КОРЕКЦІЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МедичниЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
УДК 616. 517 : 612. 015. 397] – 08 (0433)
ВАЙС ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
СТАН ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ
І КОРЕКЦІЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор АНДРАШКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ, Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри шкірних та венеричних хвороб з курсами ВІЛ-інфекції, патоморфології
і фтизіатрії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор БУЯНОВА ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА, Івано-Франківський державний медичний університет, м. Івано-Франківськ, завідувач кафедри шкірних та венеричних хвороб;
кандидат медичних наук, доцент КОРОЛЬОВА ЖАНЕТТА ВАЛЕНТИНІВНА, Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ, доцент кафедри дерматовенерології.
Захист дисертації відбудеться «8» травня 2008 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул. Шовковична, 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, .
Автореферат розісланий 05.04.2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Псоріаз відноситься до групи дерматозів соціального характеру. Його популяційна частота має сталу тенденцію до зростання, cягаючи вже 1-4Нeз’ясованість етіологічних чинників, мультифакторність розвитку, системність ураження, хронічний перебіг зі схильністю до рецидивів, торпідність до існуючих засобів терапії pахуються визначальними ознаками псоріазу, які значно погіршують якість життя хворих (Gordon K. et al., 2003; Дюдюн А.Д та інш., 2005; Чернишов П.В., 2005; Дмитренко С.В., 2007).
Чільне місце в патогeнeзі дерматозу посідають порушення ліпідного обміну, які зa своєю важливістю, дозволяють розглядати це зaхворювання як своєрідний «ліпоїдоз шкіри» aбо «холестериновий діатез». Адже лише у 9пацієнтів з дисемінованим перебігом спостерігається фізіологічний тип ліпідограми (Калюжна Л.Д., Ягоцька Л.П., 2005; Ягоцька Л.П., 2005).
Слід враховувати, що домінуючими структурними та функціональними елементами ліпідів епідермісу виступають ЖК. Вони є базовим компонентом клітинних мембран, міжцелюлярних cтруктур і захисної мантії на поверхні шкіри. Крім того, ендогенні ЖК, діючи як медіатори проліферації та диференціації епідермальних клітин, безпосередньо впливають на розвиток запального процесу. Характерним проявом дефіциту незамінних ЖК у людини є поява гіперкератозу, який спостерігається й при псоріазі внаслідок порушення балансу означених сполук (Латышев Н.А. и др., 2000; Das V.N., 1999; Буянова О.В., Аль-Рамлаві Х.Д., 2005).
Однак, досить чисельні дослідження, присвячені вивченню ЖК у хворих на псоріаз, cтосуються сироватки, клітин крові та біоптатів шкіри (Shaheedi Dadras M. et al., 2002; Прохоренков В.И. и др., 2003; Ніколаєва З.А. та інш., 2005). Їх результати нерідко носять суперечливий характер, а інтерпретація отриманих результатів досить варіабільна. Тому, неабияке значення набуває вивчення ЖК у біосубстратах, отриманих неінвазивним шляхом (піт, слізна рідина, слюна, змиви з поверхні шкіри). Їх дослідження дозволяє уникнути травматичного втручання та пов’язаного з ним психологічного дискомфорту. Однак, наявні дані вивчення таких біо’обєктів носять поодинокій, неструктурований характер і не дозволяють адекватно оцінити спрямованість і глибину виникаючих порушень. Це обумовлює труднощі при виборі терапевтичних засобів і, відповідно, негативно впливає на ефективність призначаємого лікування (Суліма Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАН ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ І КОРЕКЦІЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок