Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі ситуаційного механізму прийняття управлінських рішень

Моделі ситуаційного механізму прийняття управлінських рішень

Назва:
Моделі ситуаційного механізму прийняття управлінських рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,35 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міністерство освіти і науки України
Донецький національній університет
Лепа Роман Миколайович
УДК 65:005
Моделі ситуаційного механізму
прийняття управлінських рішень
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному центрі інформаційних технологій Інституту економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий консультант – | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Заруба Віктор Яковлевич, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту (м. Харків);
доктор економічних наук, професор Порохня Василь Михайлович, Інститут післядипломної освіти Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління", проректор-директор (м. Запоріжжя);
доктор економічних наук, професор Черняк Олександр Іванович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 28 серпня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 6 липня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Масштабність соціально-економічної взаємодії суб’єктів національної економіки України, що характеризується ускладненням економічних, фінансових, соціальних, інформаційних, технологічних та організаційних зв’язків між ними, вимагає від керівної ланки промислових підприємств застосування в системі управління виробничо-економічними системами нових підходів до формалізації процесів підготовки та прийняття управлінських рішень. Перед керівниками підприємств особливо гостро постає проблема обґрунтування та вибору управлінських рішень щодо коригування діяльності підприємства з урахуванням змін економічної ситуації як на макро-, так і на мікрорівні. Відсутність дієвих наукових та практичних методів підготовки та прийняття управлінських рішень щодо ліквідації проявів проблемних ситуацій призводить до негативних наслідків у результатах функціонування та розвитку підприємства.
За цих умов тільки досвіду та інтуїції керівників вже недостатньо, щоб забезпечити в складних умовах прийняття адекватних ситуаціям управлінських рішень. Економічні проблеми, що постають перед керівниками промислових підприємств в Україні, є складними та багатобічними, вони залежать від значної кількості зовнішніх і внутрішніх факторів, які можуть різноспрямовано впливати на економічну ефективність функціонування підприємства й швидко змінюватися в часі. Внаслідок цього прийняття оптимальних управлінських рішень на промислових підприємствах доцільно здійснювати із застосуванням новітніх наукових методів, що відбивають як специфіку діяльності підприємств, так і сучасних економічних умов. Тому вкрай актуальною постає проблема розробки цілісного механізму прийняття управлінських рішень на підприємстві, в основу якого покладено принципи ситуаційного підходу.
Проблемі розробки механізмів підготовки та прийняття управлінських рішень на підприємстві присвячено дослідження таких вітчизняних і закордонних учених, як Р. Акофф, О.М. Алимов, В.Н. Амітан, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Моделі ситуаційного механізму прийняття управлінських рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок