Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИЯДЕРНІ 3-ОКСОЦЕНТРОВАНІ КАРБОКСИЛАТНІ КОМПЛЕКСИ ЗАЛІЗА, ХРОМУ ТА МАРГАНЦЮ

ТРИЯДЕРНІ 3-ОКСОЦЕНТРОВАНІ КАРБОКСИЛАТНІ КОМПЛЕКСИ ЗАЛІЗА, ХРОМУ ТА МАРГАНЦЮ

Назва:
ТРИЯДЕРНІ 3-ОКСОЦЕНТРОВАНІ КАРБОКСИЛАТНІ КОМПЛЕКСИ ЗАЛІЗА, ХРОМУ ТА МАРГАНЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
У першому розділі проведений огляд літературних даних що до
загальної характеристики, класифікації, відомих методів синтезу
та властивостей триядерних


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського
ЖУК Юлія Юріївна
УДК 546.(713+72+763):547.292.
ТРИЯДЕРНІ 3-ОКСОЦЕНТРОВАНІ КАРБОКСИЛАТНІ
КОМПЛЕКСИ ЗАЛІЗА, ХРОМУ ТА МАРГАНЦЮ
02.00.01- Неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий
керівник: |
доктор хімічних наук
Малетін Юрій Андрійович,
зав. відділом ІЗНХ НАН України
Офіційні
опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
зав. кафедрою загальної хімії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця
доктор хімічних наук, професор
Манорик Петро Андрійович,
зав. відділом Інституту фізичної хімії
ім. Л.В. Писаржевського НАН України
Провідна
установа: |
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, хімічний факультет
Захист дисертації відбудеться “21” грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні Cпеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр.Паладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий ”17” листопада 2000 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, доктор хімічних наук | Е.В.Панов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Дослідження поліядерних комплексів – актуальний і цікавий розділ сучасної координаційної хімії, що інтенсивно розвивається останнім часом. Поліядерні комплекси металів є моделями біологічних систем, перспективними каталізаторами, об’єктами для дослідження фундаментальних хімічних явищ, таких, як внутрішньомолекулярний перенос електрону, магнітні взаємодії, молекулярний дизайн.
Серед комплексів металів, що активно вивчаються в даний час, особливе місце займає клас триядерних m3-оксоцентрованих карбоксилатних комплексів перехідних металів. Цікаві фізико-хімічні властивості цих комплексів поєднуються з їх доступністю та можливістю отримання складних молекулярних структур одностадійним синтезом, що дозволяє модифікувати структуру і отримувати гетероядерні комплекси та ряди комплексів з різними термінальними лігандами. Ці сполуки перспективні для моделювання активних центрів метало-ферментів та створення на їх основі нових каталітичних редокс-систем. Для m3-оксоцентро-ваних комплексів заліза, хрому та марганцю знайдена висока каталітична активність в реакціях, що супроводжуються переносом електрону. Відзначена висока селективність комплексів заліза в реакціях окиснення алканів, що дало змогу створити унікальні каталітичні системи. Для комплексів хрому знайдені цінні терапевтичні властивості. Дослідження цих сполук дає змогу встановити механізм і особливості внутрішньомолекулярних магнетохімічних взаємодій та процесів переносу електрону між металоцентрами.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України: державно-бюджетні теми “Закономірності електронного переносу у внутрішній координаційній сфері поліядерних комплексів перехідних металів” (№ держреєстрації 0194U005195, 1994-1996рр.), “Вплив гетерозаміщення в поліядерних комплексах перехідних металів на селективність процесів комплексоутворення та швидкість реакцій переносу електрону” (№ держреєстрації 0197U009461, 1997-1999 рр.), проект Міннауки № 3.4/508 (від 1.07.1997 р.) “Вплив молеку-лярно-структурних факторів в кінетиці реакцій переносу електрону” та проект INTAS 94-2496 “Electron transfer in mixed-valence materials”.
Мета роботи полягала в розробці загальних методів синтезу, встановленні індиві-дуальності та дослідженні фізико-хімічних властивостей триядерних 3-оксоцентрованих гомо- та гетероядерних карбоксилатних комплексів заліза, хрому та марганцю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРИЯДЕРНІ 3-ОКСОЦЕНТРОВАНІ КАРБОКСИЛАТНІ КОМПЛЕКСИ ЗАЛІЗА, ХРОМУ ТА МАРГАНЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок