Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

Загрузка...

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Корнєєва Анжеліка Миколаївна
УДК 378.013.77
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ
з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних
СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей
13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Ткаченко Віктор Петрович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, професор кафедри
теоретичної і прикладної механіки, м. Луганськ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення, м. Київ;
кандидат педагогічних наук,
Глазунова Олена Григорівна,
Національний аграрний університет, доцент кафедри інформаційних систем в менеджменті,
м. Київ.
Провідна установа Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ дидактики професійної освіти, м. Київ.
Захист відбудеться “23”лютого 2007 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий “20” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Брюханова Н.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Вимоги Болонського процесу та потреби науково-технічного розвитку країни, автоматизація виробництва, перехід у проектуванні від плоского креслення до просторового моделювання ставлять перед українською освітою завдання підготовки інженерів, спроможних засвоювати і розвивати нові технології проектування і конструювання виробів виробництва. Основою конструкторської підготовки інженера є нарисна геометрія та інженерна графіка. Першим завданням курсу нарисної геометрії є формування просторової уяви студентів, яка дозволяє їм на графічному зображенні “бачити” просторові образи і зв’язувати їх із реальними об'єктами. Уміння створювати в уяві образи об’єктів дійсності й оперувати ними є характерною рисою інтелекту людини, тому розвиток просторової уяви в певній мері сприяє її інтелектуальному розвитку.
Проблема формування та розвитку уяви знайшла відображення в роботах вітчизняних і зарубіжних педагогів і психологів: М.Беркінбліт, О.Борейка, Л.Виготського, В.Далінгера, Р.Жубріянова, Л.Коршунової, В.Кудрявцева, А.Петровського, О.Речицької, Т.Рібо, А.Цукаря, Я.Чеботової та інших вчених. Проведені дослідження спрямовані на вивчення механізмів побудови образів уяви, її характерних якостей. Обґрунтуванню змісту й засобів навчання графічним дисциплінам у вищій школі присвячені роботи вчених А.Верхоли, Є.Годіка, А.Золотарьова, Р.Кизими, В.Куровського, В.Левицького, С.Фролова та інших дослідників. Методичні питання формування графічних знань розглянуті в роботах вчених-педагогів А.Ботвіннікова, А.Дзене, Б.Ломова, А.Павленка, В.Сидоренка, Д.Тхоржевського, Н.Четверухіна, В.Чепка. Психолого-педагогічні аспекти графічної підготовки досліджувалися А.Галкиною, О.Кабановою-Меллер, Н.Ліньковою, Б.Ломовим, Л.Румянцевою, І.Якиманською та іншими вченими. Проблему професійної підготовки студентів інженерно-педагогічних спеціальностей обґрунтовано у працях С.Артюха, А.Ашерова, Н.Брюханової, Т.Дмитренко, О.Коваленко, М.Лазарева та інших дослідників. Питання практичного використання графічних знань та вдосконалення графічної підготовки розглядалися у роботах М.Виноградова, А.Кириченка, С.Ковальова, В.Косміна, Ж.Кулікової, Л.Левенберга, В.Михайленка, Г.Печеркіна, Н.Преображенської, Л.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок