Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей / сторінка 2

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Рєзнікова, І.Скидана, В.Ткаченка та інших вчених.
Особливе місце серед наочних форм навчання нарисної геометрії займають стереоскопічні зображення. За рахунок високої наочності вони створюють ілюзію об’ємності реальних об’єктів. Дослідженню характеристик і застосуванню стереоскопічних зображень у навчальному процесі присвячені роботи В.Буца, І.Вінницького, В.Єлхова, І.Пала, В.Ткаченка, Д.Якуніна та інших науковців. І все ж таки, не зважаючи на очевидні переваги стереоскопічних проекцій як наочних дидактичних засобів нарисної геометрії, досвід їх використання ще не склався в ефективну методику формування просторової уяви студентів. Існуючі приклади застосування стереоскопічних проекцій у навчальному процесі обмежуються епізодичним використанням статичних стереозображень, що не дає достатньої наочності і, як наслідок, має невисоку ефективність. У той же час, як відомо, динамічні моделі як дидактичні засоби більш ефективні щодо засвоєння навчального матеріалу, мобілізації уваги, підвищення мотивації до вивчення дисциплін завдяки створенню у пам’яті стереотипів об’єктів і їх перетворень. У зв’язку із цим актуальною є задача розробки науково-обґрунтованої методики формування просторової уяви студентів на основі використання динамічних стереоскопічних моделей і вдосконалення методичного забезпечення навчального процесу курсу нарисної геометрії.
Проведений аналіз виявив низку суперечностей між сучасними вимогами до професійної діяльності майбутніх інженерів і якістю їхньої графічної підготовки необхідністю формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії і недостатнім рівнем розробки теорії та методики її формування перевагою динамічних моделей як ефективних дидактичних засобів формування просторової уяви майбутніх інженерів та використанням існуючих статичних дидактичних засобів необхідністю підвищення рівня самостійної роботи студентів та обмеженими можливостями існуючих дидактичних засобів, що мають недостатній рівень наочності та технологічності моделювання об’ємних об’єктів та їх перетворень.
Викладені суперечності визначили проблему дослідження – формування просторової уяви майбутніх інженерів у процесі навчання нарисної геометрії на основі використання динамічних моделей, що об’єднують динамічні побудови та динамічні перетворення стереоскопічних проекцій.
Виходячи з актуальності проблеми, з огляду на її недостатню розробку, визначено тему дисертаційної роботи: “Методика формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей”.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану наукових робіт Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Основні положення дисертації увійшли до НДР: “Дослідження навчальних систем “студент-комп’ютер” та забезпечення оптимальних психофізичних умов функціонування в навчальному процесі” (№0103U000423)”; “Синтез інтелектуальної комп’ютеризованої системи з нечітким управлінням і змінною адаптивною структурою” (№0106U000300). Тему дисертації затверджено Вченою радою Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (протокол №6 від 25.02.2005 р.) і узгоджено Радою з координації наукових досліджень в галузі педагогіки і психології в Україні (протокол №5 від 30.05.2006 р.).
Об'єкт дослідження процес навчання майбутніх інженерів нарисної геометрії.
Предмет дослідження методика формування просторової уяви студентів при навчанні нарисної геометрії на основі використання динамічних стереоскопічних моделей як дидактичних засобів.
Мета дослідження – теоретично обґрунтувати, розробити та експериментально перевірити методику формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей.
Гіпотеза дослідження полягає в припущенні, що процес навчання нарисної геометрії буде більш ефективним, якщо для формування просторової уяви студентів у процесі навчання використовувати демонстрацію динамічних стереоскопічних моделей, що створені на основі стереоскопічних проекцій геометричних об'єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок