Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей / сторінка 3

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Відповідно до предмету, мети та гіпотези були визначені такі завдання дослідження:
1.
Розглянути теоретичні питання формування просторової уяви студентів у психолого-педагогічній та спеціальній літературі, визначити роль просторової уяви у графічній підготовці майбутніх інженерів і особливості стереоскопічних проекцій та динамічних моделей як компонентів наочного навчального матеріалу з курсу “Нарисна геометрія”.
2.
Розробити динамічні стереоскопічні моделі як дидактичні засоби формування просторової уяви студентів для використання у процесі навчання нарисної геометрії.
3.
Розробити методику формуванні просторової уяви студентів з використанням динамічних стереоскопічних моделей для забезпечення більш ефективного засвоєння курсу нарисної геометрії.
4.
Експериментально перевірити методику формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей.
5.
Розробити та впровадити в процес підготовки майбутніх інженерів методичні рекомендації для викладачів та студентів щодо застосування методики формування просторової уяви у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей.
Методологічна і теоретична основа дослідження цілей, змісту, принципів, методів та засобів розробленої методики ґрунтується на основних положеннях теорії пізнання; діяльнісної теорії навчання і розвитку особистості (Л.Виготський, П.Гальперін, О.Леонтьєв, С.Рубінштейн, Н.Тализіна та інші); когнітивної психології (Д.Андерсон, В.Дружинін, М.Холодна, І.Хофман, В.Шадріков та інші); концепції активізації пізнавальною діяльності (О.Глазунова, Н.Тализіна, В.Якунін та інші); теорії графічної підготовки майбутніх інженерів (О.Кабанова-Меллер, М.Лагунова, А.Кириченко, В.Михайленко, В.Сидоренко, І.Скидан, В.Ткаченко та інші), теорії навчання і розвитку особистості (В.Ледньов, І.Підласий, та інші).
Методи дослідження. Для розв’язання поставлених завдань, досягнення мети та перевірки гіпотези дослідження використовувався комплекс методів, адекватних проблемі дослідження, зокрема:
? теоретичні методи: аналіз наукової і методичної літератури з проблем формування просторової уяви; класифікація та систематизація теоретичних даних зі змісту, методів та засобів формування просторової уяви; структурно-функціональний аналіз необхідних умінь при розв’язанні задач нарисної геометрії; порівняння, узагальнення та систематизація теоретичного і практичного матеріалу з нарисної геометрії; моделювання;
? емпіричні методи: педагогічний експеримент для визначення ефективності розробленої методики формування просторової уяви студентів; анкетування; опитування; педагогічне спостереження за навчально-пізнавальною діяльністю студентів; аналіз власного досвіду та досвіду інших викладачів курсу нарисної геометрії; обробка результатів дослідження з використанням методів математичної статистики.
Дослідно-експериментальною базою дослідження були Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Донецький національний технічний університет. На різних етапах експерименту було задіяно 428 студентів та 12 викладачів.
Організація дослідження. Дослідження здійснювалось протягом 2002-2006 рр.
На першому етапі (2002-2003 рр.) визначено стан досліджуваної проблеми в теорії і практиці навчання нарисної геометрії студентів інженерних спеціальностей; проведено аналіз літератури з педагогічних проблем графічної підготовки майбутніх інженерів; визначено недоліки існуючих методик навчання нарисної геометрії і роль просторової уяви для засвоєння студентами цього курсу; визначено мету і завдання дослідження, сформульовано гіпотезу, виявлено теоретичні засади навчання нарисної геометрії та розробки дидактичних засобів формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії.
На другому етапі (2003-2005 рр.) визначено мету, завдання, принципи, зміст, методи, форми та технології формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей; розроблено й впроваджено комплект статичних і динамічних стереоскопічних моделей як дидактичних засобів формування просторової уяви студентів; проведено констатувальний і розпочато формувальний етап експерименту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок