Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей / сторінка 7

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Ціллю розробленої методики є удосконалення процесу навчання нарисної геометрії на основі формуванню просторової уяви студентів з використанням динамічних стереоскопічних моделей. Методика розроблена на основі загально-дидактичних принципів: науковості змісту і методів, системності й послідовності, свідомості й активності, наочності, індивідуального підходу.
Завдання розробленої методики зводяться до формування у студентів на основі просторової уяви професійних умінь: виконувати просторові операції під час проектування геометричних об’єктів на площини проекцій; уявляти точки у прямокутних проекціях, її належність до квадрантів та октантів простору; уявно перетворювати взаємно перпендикулярні площини проекцій в комплексний рисунок; “читати” комплексний рисунок – уявно відтворювати геометричний об’єкт у просторі; уявляти взаємне розташування та взаємну належність геометричних об’єктів у просторі; уявляти лінії перетину поверхонь у просторі; уявно будувати розгортки поверхонь; уявляти аксонометричні проекції об’єктів у просторі.
Основна ідея запропонованої методики полягає у заміні на певних етапах навчання нарисної геометрії зображень геометричних об'єктів безпосереднім сприйняттям їх стереоскопічних проекцій. На рис.1 і 2 показано відповідно схеми розумових процесів у свідомості студентів при створенні графічної моделі за заданою фізичною (пряма задача) і уявлюваної моделі за заданою графічною моделлю (зворотна задача) із безпосереднім сприйняттям стереозображення.
Рис.1. Схема процесу створення графічної моделі за заданою
фізичною (пряма задача)
Рис.2. Схема процесу створення уявлюваної моделі за заданою
графічною (зворотна задача)
Заняття за розробленою автором методикою складається із трьох етапів: підготовчого, основного й заключного (рис. 3). Кожний з етапів поділяється на порції, що являють собою сценарій, об'єднаний загальним змістом. Порції, у свою чергу, поділяються на статичні або динамічні епізоди.
Рис. 3. Етапи проведення заняття за методикою формування просторової уяви студентів з використанням динамічних стереоскопічних моделей
Статичний епізод містить єдиний кадр. Динамічний епізод містить серію послідовних кадрів, що демонструються з інтервалом 0,1-0,2 с.
Методика не передбачає змін у програмі курсу нарисної геометрії, а завдяки новим дидактичним засобам дає можливість формувати у майбутніх інженерів просторове уявлення форм і взаємного розташування об’єктів; підвищити наочність графічного навчального матеріалу, мотивацію студентів до навчання; покращити опанування матеріалу графічних дисциплін за рахунок мобілізації зорової, просторової та асоціативної видів пам’яті; спростити логічні доведення просторових теорем; забезпечити самостійну роботу студентів наочним методичним матеріалом з дисципліни “Нарисна геометрія”.
У процесі навчання автором застосовувався новий клас дидактичних засобів для підвищення наочності графічного матеріалу – стереоскопічні відеоролики для адаптації стереозору студентів та динамічні стереоскопічні моделі, які являють собою набір стереоскопічних зображень геометричного об’єкту, що включають поетапні побудови і динамічні перетворення стереоскопічних проекцій із змінюваним стереоскопічним ефектом. Автором розроблено алгоритм розрахунку стереоскопічних проекції геометричних фігур та комп’ютерну програму їх автоматизованої побудови.
У третьому розділі – “Дослідно-експериментальна перевірка методики формування просторової уяви студентів з використанням динамічних стереоскопічних моделей у практиці навчання нарисної геометрії” – наведено організаційно-методичні основи та результати експериментального дослідження, методику обробки експериментальних даних і аналіз результатів дослідження.
Експериментальне дослідження було здійснено з метою перевірки ефективності розробленої методики формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії. Експеримент складався з констатувального, формувального та контрольного етапів (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок