Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

Загрузка...

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей / сторінка 9

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Впровадження динамічних стереоскопічних моделей у практику навчання нарисної геометрії позитивно вплинуло на рівень залікових оцінок з курсу нарисної геометрії.
Таким чином, проведене експериментальне дослідження підтвердило правильність висунутої гіпотези дослідження – розроблена методика формування просторової уяви студентів сприяє більш ефективному засвоєнню навчального матеріалу у процесі навчання нарисної геометрії.
ВИСНОВКИ
1. Аналіз психолого-педагогічної та спеціальної літератури за напрямом дослідження дозволив здійснити теоретичне узагальнення поняття просторової уяви, що формується у процесі навчання нарисної геометрії; визначити її роль та значення у підготовці майбутніх інженерів як засіб читання креслеників та інструмент конструювання. Виявлено, що суперечність між двома компонентами навчально-виховного процесу: розвитком просторової уяви і досвідом її використання виявляє педагогічну проблему формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії. Проблема має характер “замкненого кола”, а саме: просторова уява “не працює” при вивченні навчального матеріалу тому, що її рівень для цього “не достатній”, а формуватися просторова уява може тільки при її застосуванні. Аналіз традиційного підходу до вирішення цієї проблеми дозволив дійти висновку про необхідність цілеспрямованого формування просторової уяви майбутніх інженерів на ранніх етапах навчання курсу нарисної геометрії, теоретичного обґрунтування і створення нових форм представлення навчального матеріалу цієї дисципліни, удосконалення навчально-методичного забезпечення самостійної роботи студентів завдяки використанню нових дидактичних засобів навчання. Питання методичного забезпечення навчального процесу з дисципліни, системного підходу до використання відеозасобів ще не досить висвітлені в педагогічній теорії й не вирішені в практиці навчання нарисної геометрії.
2. У ході комплексного аналізу дидактичних засобів, що використовуються для формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії визначені особливості стереоскопічних проекцій, які мають високу наочність, створюючи ілюзію об'ємності реального об'єкту та динамічні моделі, що дозволяють спостерігати перетворення геометричних об'єктів.
Автором розроблено й реалізовано комп’ютерну програму розрахунку і автоматизованої побудови стереопроекцій (у середовищі Maple) для системи точок, що визначають положення об’єкту у просторовій системі координат.
3. Розроблено комплект дидактичних засобів на основі динамічних стереоскопічних моделей (ДСМ), що являють собою набір зображень поетапних динамічних побудов та динамічних перетворень стереоскопічних проекцій із змінюваним стереоскопічним ефектом. ДСМ дозволяють здійснювати наочні динамічні перетворення (трансформації) стереоскопічних проекцій в плоскі і навпаки. Запропонований у роботі метод кольорових анагліфів є одним із відомих методів сепарації стереозображень і дозволяє розміщувати стереозображення як в локальних навчальних мережах закладів освіти, так і в Internet для систем дистанційного навчання і методичного забезпечення самостійної роботи студентів. Метою використання ДСМ у процесі навчання нарисної геометрії є підвищення ефективності навчання нарисної геометрії завдяки формуванню просторової уяви студентів.
4. Теоретично обґрунтовано та розроблено методику формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей. Основна ідея запропонованої методики формування просторової уяви у процесі навчання нарисної геометрії полягає у заміні зображень геометричних об'єктів сприйняттям їх статичних та динамічних стереоскопічних проекцій та моделей. Методика завдяки новим дидактичним засобам дає можливість формувати у майбутніх інженерів просторове уявлення форм і взаємного розташування об’єктів, забезпечити самостійну роботу студентів наочним методичним матеріалом з дисципліни “Нарисна геометрія”. Запропонована методика може використовуватися для проведення лекційних, практичних, семінарських занять за дисциплінами, що потребують наочності навчального матеріалу за всіма формами навчання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ СтудентІв У ПРОЦЕСІ навчаннЯ НАРИСНОЇ геометрІЇ з ВИКОРИСТАННЯМ динамічних СТЕРЕОСКОПІЧНих моделей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок