Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТЯНИ-КРАЄЗНАВЦІ ХАРКІВЩИНИ В ІСТОРІОГРАФІЧНОМУ ПРОЦЕСІ 1920-х – початку 1930-х років

ОСВІТЯНИ-КРАЄЗНАВЦІ ХАРКІВЩИНИ В ІСТОРІОГРАФІЧНОМУ ПРОЦЕСІ 1920-х – початку 1930-х років

Назва:
ОСВІТЯНИ-КРАЄЗНАВЦІ ХАРКІВЩИНИ В ІСТОРІОГРАФІЧНОМУ ПРОЦЕСІ 1920-х – початку 1930-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,73 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАШАБА Ольга Юріївна
УДК 908 (477)+930.1
ОСВІТЯНИ-КРАЄЗНАВЦІ ХАРКІВЩИНИ
В ІСТОРІОГРАФІЧНОМУ ПРОЦЕСІ
1920-х – початку 1930-х років
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії, джерелознавства та археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: - кандидат історичних наук, професор
КУДЕЛКО СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, професор кафедри історіографії,
джерелознавства та археології, заслужений працівник
культури України
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор
ЯКУНІН ВІКТОР КУЗЬМИЧ, Дніпропетровський
національний університет, професор кафедри
української історії та етнополітики
- кандидат історичних наук
ПАРФІНЕНКО АНАТОЛІЙ ЮРІЙОВИЧ,
Харківська національна академія міського господарства,
викладач кафедри туризму і готельного господарства
Захист відбудеться 9 квітня 2008 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, .
Автореферат розісланий 5 березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент І.О. Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. В умовах розбудови незалежної України особливого значення набувають питання ґенези національної історіографії. Стійкий інтерес до вивчення історії науки, аналізу головних закономірностей її розвитку зумовлений активізацією методологічних пошуків та розширенням дослідницької проблематики. Розроблення нових теоретико-методологічних, науково-методичних засад історичної науки створює підґрунтя для дослідження локальних об`єктів. З огляду на це посиленої уваги науковців вимагають проблеми розвитку історичного краєзнавства, зокрема вивчення особливостей формування історико-краєзнавчих знань і як регіонального компонента історичної науки, і як дієвого засобу громадянського виховання. Провідна роль у цьому процесі належить освітянам, які в ті – на початку 1930-х рр. змогли довести, що краєзнавчі студії – це не тільки локальні та прикладні дослідження, а й копітка наукова робота. Саме тому аналіз історико-краєзнавчої діяльності освітян, їх творчого доробку дає можливість не лише реконструювати історію краєзнавчого руху, але й визначити місце історичного краєзнавства в контексті розвитку історичної науки, краще збагнути ті соціально-політичні зміни, які відбувалися в нашій країні в окреслений період.
Соціальна значущість теми полягає в тому, що в умовах національно-культурного відродження українського народу спостерігаємо посилення світоглядно-виховної ролі історичного краєзнавства. Дослідження та популяризація історії “малої Батьківщини” стають могутнім засобом виховання патріотичних почуттів, джерелом національного самоствердження.
Ступінь розроблення проблеми. Спробу вивчити й узагальнити науковий історико-краєзнавчий доробок освітян Харківщини в 1920-ті рр. було зроблено безпосередніми учасниками цього процесу. Перші публікації, присвячені аналізу діяльності викладачів Харківського інституту народної освіти ім. О.О. Потебні, науково-дослідної кафедри історії української культури ім. Д.І. Багалія, співробітників музеїв, архівів, учителів шкіл, з`явилися в українських журналах та газетах тих часів. Зазвичай це написані самими освітянами статті популярно-інформаційного характеру та звіти. Всі публікації швидше можна віднести до джерел, ніж до історіографічних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСВІТЯНИ-КРАЄЗНАВЦІ ХАРКІВЩИНИ В ІСТОРІОГРАФІЧНОМУ ПРОЦЕСІ 1920-х – початку 1930-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок