Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

Загрузка...

ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика) / сторінка 10

Назва:
ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,28 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
, а на початку вісімдесятих років у більшості інших європейських країн. Сьогодні ППД зустрічається майже в усіх країнах з розвинутим молочним скотарством (Zemljic B. et al., 2002).
При проведенні досліджень ППД був виявлений на 5-ти із 9-ти досліджуваних ферм. Встановлено, що високий рівень уражень у ділянці пальців, асоційованих з ламінітом, супроводжувався підвищеною захворюва- ністю корів на ППД (рис. 1).
Клінічний перебіг ППД характеризується вираженою стадійністю. Нами діагностовано чотири клінічні форми захворювання ? ерозивну, проліфератив-ну, папіломоформну та змішану. На початку захворювання (ерозивна форма) тварина стоїть, оберігаючи ушкоджену кінцівку, часто її піднімає. Здебільшого на межі рогу ратиці та шкіри виявляють обмежені округлі ерозивні ураження діаметром від 1 до 3 і більше сантиметрів. Протягом наступних 3–10 днів ушкодження шкіри покриваються грануляційною тканиною (проліферативна форма), яка заповнює дефект і за подальшого розвитку випинається над рівнем шкіри. Утворюється округла, випукла, болюча на дотик грануляційна маса, яка легко кровоточить і за зовнішнім виглядом нагадує полуницю або суницю. Як правило, ушкодження обмежені світло-сірим обідком, на суміжних ділянках шкіри виявляють гіпертрихоз.
Папіломоформна форма характеризується утворенням множинних папіломоподібних відростків або хвилястої плівки на поверхні уражених ділянок, які обмежені смугою гіперкератизованої шкіри.
Рисунок 1 – Взаємозв’язок ППД з розвитком інших захворювань у ділянці пальців (ГЛ – гострий ламініт, ХЛ – хронічний ламініт, ДР – деформації рогу ратиці, МД – міжпальцевий дерматит)
За змішаного перебігу ППД одночасно спостерігають ознаки всіх трьох форм захворювання ? ерозивної, проліферативної та папіломоформної. Такий клінічний прояв був характерним для хронічного перебігу ППД, що, як правило, супроводжувався великою ерозією рогу м’якуша. Встановлено, що з віком кількість хворих на ППД тварин зменшується, але збільшується кількість тварин з тяжким перебігом захворювання та ймовірністю гнійно-некротичних ускладнень.
Із 97 хворих корів 2-ої і більше лактацій 84 (86,6%) мали в анамнезі один або більше випадків захворювання на ППД, що свідчить про рецидивний характер його перебігу.
Найбільш частими віддаленими наслідками ППД були деформації ратиць та ерозії рогу м’якуша. Так, із 62 досліджених корів 2–6-ої лактацій, які хворіли на ППД, деформації рогу ратиць виявляли у 57 (91,9%), а ерозії рогу м’якуша – у 60 (96,8%). Серед 40 корів, які не хворіли на ППД, деформації рогу ратиць виявляли у 24 (60,0%), а ерозії рогу м’якуша – у 31 (77,5%).
Аналіз наведених результатів досліджень показує, що в неблагополучних щодо ППД господарствах підвищується кількість корів, хворих на ламініт, збільшується ймовірність розвитку його ускладнень. У зв’язку з цим вважаємо, що важливим заходом лікування та профілактики ламініту у високопродуктив-них корів є організація в неблагополучних господарствах належних лікувальних заходів, а саме місцевого використання антибіотиків із групи тетрациклінів (тетрацикліну гідрохлорид, аерозолі тетразол, ауреоміцин, чемі-спрей) та антисептиків (йоддицерину, 20%-ного розчину міді сульфату).
Патогенез ламініту у високопродуктивних корів
При вивченні патогенезу у першій серії дослідів досліджували вплив змін умісту рубця, морфологічних та біохімічних параметрів крові, показників ендогенної інтоксикації, антиоксидантного стану та гормонального обміну на захворюваність корів на ламініт за використання раціонів з різним рівнем забезпечення концентрованими кормами; у другій – патоморфологічні зміни основи шкіри стінки ратиці при гострих та хронічних ламінітах, третій – патоморфологічні зміни сухожилків у корів за прив’язного утримання на твердих підлогах та можливу патогенетичну роль виявлених змін у розвитку ламініту і його ускладнень; у четвертій серії – взаємозв’язок ламініту з розвитком виразок підошви у корів шляхом визначення й порівняння патоморфологічних змін у ділянці третьої фаланги у здорових і хворих тварин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок