Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика) / сторінка 14

Назва:
ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,28 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
T. Raven (1999) та запропонований нами метод) дозволили зменшити кількість деформацій у корів більше ніж утричі. Кількість міжпаль-цевих дерматитів зменшилася відповідно у 2,0 і 1,8 раза, папіломатозних пальцевих дерматитів – у 1,4 і 1,2, ерозій м’якуша – у 2,3 і 1,8 раза. Однак кількість виразок підошви значимо зменшилася лише у тварин другої дослідної групи.
Отже, результати проведених досліджень показали, що ортопедична обробка ратиць відіграє важливу роль у профілактиці захворювань у ділянці пальців. Основною метою ортопедичної обробки за диспропорційного розвитку ратиць у корів має бути забезпечення оптимального функціонального стану латеральної ратиці. Запропонований метод ортопедичної обробки сприяє зменшенню кількості деформацій, виразок підошви та глибоких гнійно-некротичних уражень у 3 і більше разів, а інших захворювань у ділянці пальців – в 1,2–1,8 раза.
Лікування корів з виразками підошви
Інтенсифікація молочного тваринництва призводить до підвищення чутливості корів до захворювань у ділянці пальців. Виразка підошви є одним з кінцевих етапів ортопедичного патотехнологічного ланцюга у високо-продуктивних корів: висококонцентратна годівля > ламініт > диспропорцій-ний розподіл навантаження > виразки підошви. У зв’язку з цим при плануванні терапевтичних заходів слід використовувати комплексний підхід, який враховував би вирішення питань покращення умов годівлі та утримання тварин, проведення відповідної терапевтичної ортопедичної обробки, оптимального вибору засобів медикаментозної терапії.
Враховуючи те, що результати проведених нами досліджень вказують на важливу роль ортопедичної обробки у розвитку виразок підошви у корів, можна стверджувати про її важливе значення і при проведенні лікувальних заходів за цієї патології. Метою досліду було порівняння ефективності двох методів терапевтичної ортопедичної обробки при лікуванні корів з виразками підошви.
Відшарований ріг та некротизовані тканини у контрольній групі видаляли шляхом утворення лійкоподібного отвору в розі підошви на місці ураження, у тварин дослідної групи поступово збільшували товщину рогу підошви у напрямку від центру ураження (рис. 4).
Виявлено, що у тварин дослідної групи повне очищення рани відбувалося в 1,4 раза швидше, ніж у контрольної. У середньому на цьому етапі тварини дослідної групи потребували на 1?2 обробки менше. Лише три тварини (10,7%) у цій групі потребували повторної ортопедичної обробки зони ураження внаслідок виявлення додаткових ніш між основою шкіри та рогом підошви. У контрольній групі додаткової ортопедичної обробки потребувало 11 корів (40,7%). Закриття дефекту ороговілим епідермісом у дослідній і контрольній групах відбулося відповідно на 29,3±0,92 та 37,6±1,2 дні (р<0,001), що свідчить про більшу ефективність лікування виразок підошви у тварин дослідної групи.
Вважаємо, що високу ефективність запропонованого методу ортопедич-ної обробки забезпечує максимальне стоншення, а отже – надання максимально можливої еластичності роговому краю виразкового дефекту. При збереженні достатньо великого механічного навантаження на уражену ратицю це зменшує травмування підлеглих м’яких тканин, дає можливість у більш короткі терміни виявити і ліквідувати ніші та кишені між рогом і основою шкіри підошви, сприяючи більш швидкому очищенню зони ураження й забезпечуючи кращий спокій для м’яких тканин і, таким чином, швидку та якісну регенерацію.
Вивчали також ефективність використання різних форм лікарських засобів при лікуванні корів з виразками підошви. У тварин контрольної групи після ревізії зони ураження її обробляли аерозолем чемі-спрей; першої дослідної групи ? присипали порошком тетрацикліну, другої – використову-вали йоддицерин, третьої ? лінімент стрептоциду.
Стадія очищення характеризувалася відсутністю гнійного ексудату, а також кишень між рогом та основою шкіри підошви. По периферії зони ураження виявляли початок формування епітеліального обідка. Незважаючи на різницю середньостатистичних значень в одну?дві доби, терміни очищення виразок підошви у тварин контрольної та трьох дослідних груп вірогідно не відрізнялися.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок