Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика) / сторінка 5

Назва:
ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,28 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

На першому етапі були розроблені ефективні методи фіксації корів, що дозволило проводити якісну діагностику та лікування корів із захворюваннями у ділянці пальців. Другий та третій етапи були присвячені, відповідно, вивченню особливостей етіології та патогенезу ламініту і його ускладнень у високопродуктивних корів, четвертий ? розробці ефективних методів їх лікування та профілактики.
Всього при виконанні роботи клінічні дослідження та ортопедична оцінка ратиць були проведені у 3844 корів, морфологічні й біохімічні дослідження крові та вмісту рубця – 305 гол., гістологічні й патоморфологічні – 71, ультрасонографічні – 40, етологічні – 63, морфометричні – 222, клінічне дослідження та лікування корів, хворих на папіломатозний пальцевий дерматит – 472, ортопедична обробка рогу ратиць у корів – 131, лікування ламініту та виразок підошви – 143 гол.
При розробці методів фіксації корів (перший етап досліджень), а саме станків ортопедичних мобільного (СОМ) та переносного (СОП) і модифікова-ного методу повалу, виготовляли дослідні моделі, які в подальшому удоскона-лювалися в напрямі покращення надійності та зменшення витрат часу і робочої сили при фіксації корів.
Під час другого етапу досліджень вивчали етіологію ламініту у високопродуктивних корів, досліджували залежність поширення та особливості розвитку захворювань у ділянці пальців у корів залежно від умов утримання, годівлі, рівня молочної продуктивності, зміни поведінки, морфометричних параметрів ратиць та наявності в господарстві ППД.
Поширення патології в ділянці пальців у корів залежно від умов утримання вивчали на молочнотоварних фермах господарств Київської та Вінницької областей. При проведенні ортопедичної диспансеризації здійсню-вали клінічний огляд корів та діагностували захворювання у ділянці пальців.
При аналізі раціонів дійних корів враховували забезпеченість кормовими одиницями, обмінною енергію, сухою речовиною, сирим протеїном, клітковиною, кальцієм, фосфором та каротином, брали до уваги відношення цукру та цукру + крохмалю до перетравного протеїну, враховували кратність згодовування коровам концентрованих і грубих кормів протягом доби.
Під час вивчення взаємозв’язку етологічних показників та захворюваності корів у ділянці пальців проводили дослідження на двох фермах з аналогічними умовами годівлі й утримання корів і середньорічною продуктивністю понад 7 тис. кг молока від корови. Враховували такі діагнози, як гострий ламініт, міжпальцевий дерматит і ППД, виразки підошви та бурсити. Вивчали етологічні показники у довільно вибраних корів без клінічних ознак кульгавості (21 гол.). Зокрема, визначали час відпочинку, кількість періодів відпочинку та середню тривалість одного такого періоду за прив’язного утримання тварин на різних підлогах: дослід 1 – бетонна підлога з обмеженою кількістю дерев’яної тирси (до 1,0 кг/гол./добу); дослід 2 – гумова підлога з помірною кількістю соломи (1,5–2,0 кг/гол./добу); дослід 3 – бетонна підлога з великою кількістю соломи (4,5–5,0 кг/гол./добу). З цією метою визначали положення корови (лежить чи стоїть) у денний період (6.00–22.00) через кожні 15 хв, а в нічний (22.00–6.00) – через кожні 20 хв.
При визначенні морфометричних параметрів ратиць враховували довжину стінки, довжину підошви, висоту м’якуша, ширину та діагональ ратиці. У 58 здорових корів (28 – першої і 30 – другої-п’ятої лактацій) на одній з тазових кінцівок проводили морфометрію ратиць третього і четвертого пальців, у хворих тварин (164 гол.) – лише ураженої кінцівки.
Взаємозв’язок ППД і ламініту вивчали шляхом порівняння захворюва-ності корів на ППД з поширенням уражень рогу ратиць, асоційованих з ламінітом (виразки підошви), в одних і тих же корів.
Під час вивчення лікувальної ефективності місцевого використання антимікробних препаратів при ППД усім хворим тваринам проводили ортопедичну обробку рогу ратиць, хірургічну обробку зони ураження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок