Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

Загрузка...

ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика) / сторінка 6

Назва:
ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,28 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
На ушкоджену шкіру наносили антимікробний препарат і оброблений ним марлевий компрес, який фіксували за допомогою бинтової пов’язки. Пов’язку знімали через одну добу. За потреби повторні обробки проводили через кожні 7 днів.
Головним завданням третього етапу досліджень було вивчення патогенезу ламініту у високопродуктивних корів. При цьому за двох різних рівнів забезпеченості дійних корів концентрованими кормами визначали зміни показників вмісту рубця, морфологічних і біохімічних параметрів крові, рівень ендогенної інтоксикації та антиоксидантний статус; враховували поширеність у стаді корів гострих і хронічних ламінітів, виразок підошви, ППД.
Під час обох досліджень для аналізу відбирали вміст рубця у клінічно здорових корів, визначали рН умісту рубця, кількість інфузорій та загальну кількість летких жирних кислот (ЛЖК), кількість еритроцитів та лейкоцитів (пробірковим методом за П’ятницьким), гемоглобіну (гемоглобінціанідним методом), загального білка (рефрактометричним методом), альбумінів та глобулінів (нефелометричним методом), креатиніну (методом Яффе), сечовини (за реакцією з діацетилмонооксимом), активність аспарагінової (АСТ) та аланінової (АЛТ) трансфераз (методом Ратмана-Френкеля). Величину гемато-криту визначали методом мікроцентрифугування (за Шклярем).
У плазмі крові тварин визначали кількість молекул середньої маси (МСМ) за В.В. Ніколайчиком та ін. (1991) і концентрацію малонового діальдегіду (МДА) за Л.І. Андреєвою та ін. (1988). Кров для дослідження відбирали у сухостійних корів та у тварин під час першого місяця лактації.
Вивчали зміни вмісту глюкози, інсуліну, кортизолу та інтерлейкіну-4 (ІЛ-4) у крові корів і визначали їх роль у розвитку захворювань у ділянці пальців. Вміст інсуліну визначали методом ІФА за допомогою тест-системи фірми DRG Diagnostics, Germany; кортизолу ? методом ІФА за допомогою тест-системи фірми ТОВ НТЛ „Гранум” (м. Харків, Україна); інтерлейкіну-4 ? методом ІФА за допомогою тест-системи об’єднання Diaclone, France; глюкози у плазмі крові – глюкозооксидазним методом.
У другій серії дослідів третього етапу досліджень вивчали патоморфологічні зміни основи шкіри стінки ратиці при гострих та хронічних ламінітах. Патологічний матеріал для вивчення змін за гострого ламініту отримували відтворенням захворювання у шести бичків масою тіла 200?240 кг. Після 24-годинної голодної дієти (вода – вволю) їм згодовували 6?8 кг концентратів на одну голову у вигляді зволоженої ячмінної дерті. Перед початком досліду та через 12 год після згодовування дерті у тварин відбирали вміст рубця для проведення лабораторних досліджень. Через 75 год після згодовування дерті проводили плановий забій трьох телят з клінічними ознаками гострого ламініту. При хронічному ламініті матеріалом для дослідження були ратиці вимушено забитих п’яти корів. Після поздовжнього розрізу уражених ратиць для гістологічного дослідження відбирали м’які тканини між рогом стінки і ратичною кісткою (основа шкіри, ділянка дермо-епідермального з’єднання) у ділянці вінчика та стінки ратиці. Парафінові зрізи фарбували за оглядовими та селективними гістохімічними методиками: гематоксилін-еозином; за Вергофом з дофарбуванням за Ван-Гізоном та мето-дом пікро-Маллорі III – для диференціації волокон сполучної тканини; за Моурі з толуїдиновим синім – для комплексної верифікації глікопротеїнів, глікоз-аміногліканів і тучних клітин; за Браше – для виявлення нуклеїнових кислот та нуклеопротеїнів.
У третій серії дослідів третього етапу досліджень вивчали роль ламініту та патоморфологічних змін сухожилків у розвитку виразок підошви у корів. При проведенні досліджень ратиці, отримані на забійних пунктах, розподіляли за групами зразків. До першої групи відбирали ратиці без ознак деформацій, другої – ратиці з клінічними ознаками ламініту (деформації, човникоподібна стінка, виражені горизонтальні борозни, випукла підошва тощо), до третьої – ратиці з виразками підошви. Для дослідження ратиць використовували макроморфологічні та рентгенологічні дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ЛАМІНІТ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ (етіологія, патогенез, лікування і профілактика)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок