Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська граматична терміносистема (історія та сучасний стан)

Українська граматична терміносистема (історія та сучасний стан)

Назва:
Українська граматична терміносистема (історія та сучасний стан)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Медведь Олена Вікторівна

УДК 811.161.2'36:001.4
 
Українська граматична терміносистема
(історія та сучасний стан)
 
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Боярова Людмила Георгіївна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лисиченко Лідія Андріївна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, завідувач
кафедри української мови
кандидат філологічних наук, професор
Ярещенко Артур Петрович,
Харківський інститут управління, завідувач
кафедри мовознавчих дисциплін
Провідна установа Дніпропетровський національний університет, кафедра
української мови, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “26“ червня 2001р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд.2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 24 “ травня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Гноєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вітчизняне термінознавство протягом тривалого часу розвивається в теоретичному та практичному напрямках: початкові спроби висвітлити деякі термінознавчі проблеми належать до середини XIX ст.; у першій третині ХХ ст. основна увага науковців концентрувалася на збиранні термінів з усних і літературних джерел, подальшому створенні на цьому ґрунті національної термінології; об'єктом комплексного наукового дослідження терміни - явище об'єктивної дійсності й специфічний лексичний шар мови - стають із середини ХХ ст.; остаточне становлення теоретичного термінознавства як сформованої наукової дисципліни зі своїм предметом і методологією припадає, на думку вчених, лише на кінець 70-х - початок 80-х рр. ХХ ст.; надзвичайно розгорнулася й активізувалася термінознавча робота в Україні за останнє десятиліття. Сучасні дослідження в галузі термінознавства проводяться відразу в кількох напрямках: переосмислюється історія формування та розвитку окремих галузевих, фахових, наукових термінологій, розробляються наукові засади термінотворення, особливо активно розв'язуються питання відповідності термінів системі української мови, унормування й кодифікації вітчизняної термінології.
Як концептуальне підґрунтя такої роботи протягом 90-х рр. ХХ ст. в українській науці з'явилося чимало праць, у яких розглядаються загальні теоретичні питання термінознавства, а також аналізуються різні галузеві термінології та терміносистеми. Це, зокрема, перший в українському науковому обігу підручник Т. Панько, І. Кочан, Г. Мацюк “Українське термінознавство”, колективна монографія А. Д'якова, Т. Кияка, З. Куделько “Основи термінотворення: семантичні та соціолінгвістичні аспекти ”, дослідження М. Годованої, Т. Кияка, І. Кочан, Л. Мурашко, Л. Полюги, Л. Симоненко, О. Тараненка, Я. Януш та інших учених, друковані в наукових збірниках і періодичних виданнях. Про масштабність термінознавчих студій в Україні свідчить, безумовно, і проведення протягом десятиліття п'яти наукових конференцій у Львові (1992, 1993, 1994, 1995, 1998 рр.) і трьох у Києві (1996, 1997, 1998 рр.), присвячених проблемам вітчизняного теоретичного та практичного термінознавства. Відзначимо також, що українське термінознавство плідно й творчо використовує ідеї та здобутки авторитетних зарубіжних термінознавчих шкіл, зокрема австрійської, російської, чеської.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Українська граматична терміносистема (історія та сучасний стан)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок