Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ оліє-жирової продукції

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ оліє-жирової продукції

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ оліє-жирової продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Педак Інга Семенівна
УДК.338.1:854.78
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ
оліє-жирової продукції
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут
державного та муніципального управління”.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Реутов Віталій Євгенович,
Гуманітарний університет „Запорізький інститут
державного та муніципального управління”, професор кафедри економіки підприємств та маркетингу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Крисанов Дмитро Федосович,
Державна установа „Інститут економіки та прогнозування НАН України” (м. Київ),
провідний науковий співробітник відділу
форм і методів господарювання в
агропродовольчому комплексі;
кандидат економічних наук, доцент,
Карпенко Андрій Володимирович,
Таврійська державна агротехнічна
академія (м. Мелітополь),
доцент кафедри економіки.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет,
м. Дніпропетровськ, кафедра економічної теорії
та економіки підприємств сільського господарства.
Захист відбудеться 11 січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.01 Сумського національного аграрного університету за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського аграрного національного університету, 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий 8 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Пилипенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні перетворення, які нині здійснюються у сільському господарстві України, спрямовані на перехід аграрного сектора економіки на ринкові засади, на розвиток конкурентоспроможних галузей, на прискорений розвиток і підвищення ефективності оліє-жирового підкомплексу. На сучасному етапі розвитку суспільства відбувається підвищення вимог до структури і якості продовольчих ресурсів. Функція продовольчого забезпечення населення країни дедалі в більших масштабах набуває взаємопов’язаних і взаємозалежних економічних зв’язків сільського господарства з переробними галузями агропродовольчого комплексу. Шляхи розвитку спрямовані на забезпечення досягнення науково-технічного прогресу на основі органічної інтеграції галузей виробництва, промислової переробки, транспортування до місць реалізації та продажу споживачам.
Посилення соціальної спрямованості ринкової економіки України поставило низку проблем, пов’язаних із виробництвом, переробкою і збутом сільгосппродукції, у тому числі оліє-жирової продукції. Аналіз основних показників роботи оліє-жиркомбінатів показує, що більшість продукції, яка випускається вітчизняними підприємствами, є неконкурентоспроможною порівняно з продукцією, яка виробляється згідно з міжнародними стандартами та експортується.
За останні роки функціонування оліє-жирового підкомплексу характеризується значним спадом ефективності як у межах окремих складових єдиного технологічного ланцюга, так і у виробничих відносинах між ними. Виробники насіння соняшнику та переробні підприємства працюють поодинці. Їх матеріальні інтереси не сконцентровані на кінцевих результатах, що унеможливлює за рахунок упровадження окремих і недостатньо узгоджених заходів виведення цього напряму агропромислового виробництва на якісно новий рівень.
Розв’язання проблем підвищення економічної ефективності виробництва, переробки та збуту оліє-жирової продукції не залишається поза увагою науковців. Проблеми теорії і практики, їх загальна теорія з цієї діяльності розглянуті в працях О.В. Березіна, В.І. Бойка, Ю.В. Домашенко, Ф.В. Зінов’єва, В.В. Зіновчука, А.В. Карпенка, В.В. Лазні, П.М. Макаренка, Л.Ю. Мельника.
Але окремі аспекти підвищення ефективності виробництва, переробки та збуту на підприємствах оліє-жирової продукції залишаються дискусійними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ оліє-жирової продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок