Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ІМІДЖ СУЧАСНОГО КЕРІВНИКА

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ІМІДЖ СУЧАСНОГО КЕРІВНИКА

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ІМІДЖ СУЧАСНОГО КЕРІВНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
СКРИПАЧЕНКО Тетяна Вікторівна
УДК 316.6:159.923:33
 
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ІМІДЖ
СУЧАСНОГО КЕРІВНИКА
19.00.05 - соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті
Науковий керівник: академік АПН України, доктор психологічних наук,
професор МАКСИМЕНКО Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка
АПН України, директор
 
Офіційні опоненти: – доктор психологічних наук, старший науковий співробітник,
ШВАЛБ Юрій Михайлович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри соціальної роботи та педагогіки
 

доктор психологічних наук, доцент,
КОЛОМІНСЬКИЙ Наум Львович
Міжрегіональна академія управління персоналом,
завідувач кафедри психології
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
лабораторія методології психосоціальних і
політико-психологічних досліджень, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “23“ жовтня 2001 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка
АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України (01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2)
Автореферат розіслано “22” вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Динаміка розвитку суспільства та поява можливостей для розкриття професійного потенціалу сучасного керівника вимагає від управлінця не тільки знання економічних і політичних механізмів ринку та законів розгортання нових форм діяльності, але й здатності до самовдосконалення, створення власного іміджу, постійної роботи над собою для того, щоб управляти іншими і гідно представляти організацію. Сьогодні зростання кількості фірм, корпорацій, організацій, які пропонують однакові послуги, загальна переорієнтація політичної та економічної діяльності на споживчі інтереси населення висуває на перший план питання своєрідності організацій та їх керівників. Це пов'язано із проблемою особистісних якостей керівника, із вивченням того синтезуючого змісту, який несе на собі імідж сучасного управлінця.
Конкуренція в економічних колах та на політичній арені підвищує комплекс вимог, що стосуються керівника й вимагає аналізу його особистості. Впровадження ринкової економіки, нові економічні взаємовідносини, диференціація та інтеграція праці показують, що діяльність керівників стає більш інтенсивною. Це зумовлює необхідність безустанного удосконалення стилю і методів їхньої роботи, використання всіх сучасних можливостей для покращення результатів діяльності. Основним завданням, яке стоїть зараз перед спеціалістами з управління, перед теоретиками та практиками, державними структурами, є створення системи специфічно вітчизняного українського менеджменту із врахуванням досвіду зарубіжного управління, аналіз політичної, економічної ситуації в країні для того, щоб забезпечити підготовку нових кадрів керівників.
Нове покоління керівників повинно бути здатним творчо розв'язувати завдання, поставлені ринковими умовами діяльності. Це зумовлює необхідність мати своє "обличчя", запам'ятовуватися людям, а отже мати власний привабливий імідж. Вивчення іміджу пов'язано з пошуком шляхів підвищення ефективності діяльності нового управлінця, з оптимізацією професійного спілкування та взаємовідносин із людьми.
В дослідженнях деяких вітчизняних та зарубіжних вчених, зокрема В.М. Шепеля, І.Кріксунової, Е. Соловйова, Г.Г. Почепцова, П. Дракера, Д. Фрасера, пропонуються різні підходи до розгляду іміджу: соціологічний, політичний та інші. Проте досі не існує чіткого наукового розуміння психологічної природи іміджу, механізмів його утворення, зовнішньої та внутрішньої, глибинної суті. Це робить наше дослідження дуже актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ІМІДЖ СУЧАСНОГО КЕРІВНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок