Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОКУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

АГРОКУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
АГРОКУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Прикарпатський національний унiверситет
iмені Василя Стефаника
ВОРОТНяк ІВАН ДМИТРОВИЧ
УДК: 39(477.85)“18”
АГРОКУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
07.00.05. – етнологія
Автореферат дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології, античної й середньовічної історії Черніецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри етнології, античної й середньовічної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету , завідувач кафедри соціально-економічних наук
кандидат історичних наук, доцент
Данилюк Архип Григорович
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри географії України
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра етнології й краєзнавства (м. Київ)
Захист відбудеться ”16” січня 2006 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий: “13” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Я. Райківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У складний і динамічний господарський комплекс населення Буковини другої половини ХІХ – початку ХХ ст. входило багато різних галузей: ремесла, торгівля і промисли, аграрний сектор. Протягом віків Буковина була аграрним краєм, що суттєво вплинуло на характер розвитку економічного, соціального та культурного життя її населення. Дослідження такої важливої галузі аграрного сектора, як землеробство, в етнографічному плані дає змогу виявити спільні та локальні риси агротехнічного процесу, які утворилися під впливом як оточуючого ландшафту, так і під дією соціально-історичних обставин.
Схожі господарсько-культурні комплекси наявні у аграрних народів, що віддавна населяють східну частину Карпат та Українське Прикарпаття, до яких належать і жителі Буковини, на певних етапах їхнього історичного розвитку сприяли виникненню спільних рис у характері землеробства, особливо це стосується однотипності в засобах обробітку ґрунту. Проте були наявні і локальні особливості, які сформувалися в землеробській техніці під впливом як природних, так і соціально-економічних факторів. Ці локальні особливості, що найбільш яскраво проявились в землеробській техніці, укорінились у виробничому досвіді цілого ряду поколінь, зберігаючись до певної міри і далі, в умовах нових соціально-економічних відносин.
З огляду на недостатнє вивчення питання розвитку агрокультури населення Буковини виникає необхідність його комплексного вивчення. Тож актуалізація дослідження даної проблеми зумовлена тим, що в аграрному секторі задіяна значна частина населення краю. Домінуючий характер землеробства вплинув на агротехніку і технології обробітку грунту, сформував цілу систему трудових звичаїв і традицій, набутих пізнавально-емпіричним шляхом, що передавалися із покоління в покоління, зумовив особливості менталітету селян-виробників та землевласників. Окрім того, етнологічне вивчення аграного виробництва є важливим у сенсі знайомства із забутими традиціями екологічно чистого способу ведення господарювання і звернення до багатовікового трудового досвіду минулих поколінь. Показово, що в умовах становлення сучасного фермерського господарства в буковинському селі, повчальним є досвід австрійських властей та інтелігенції краю у справі поширення та популяризації науково-практичних знань у сфері землеробства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АГРОКУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок