Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності знепилювання автомобільних доріг У кар'єрах

Підвищення ефективності знепилювання автомобільних доріг У кар'єрах

Назва:
Підвищення ефективності знепилювання автомобільних доріг У кар'єрах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Криворізький технічний університет
Нестеренко Оксана Володимирівна
УДК 622.807.622.684
Підвищення ефективності знепилювання
автомобільних доріг У кар'єрах
05.26.01 – охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лапшин Олександр Єгорович,
Криворізький технічний університет,
професор кафедри рудникової аерології
та охорони праці.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бересневич Петро Васильович,
Криворізький технічний університет,
професор кафедри теплогазоводопостачання,
водовідведення і вентиляції;


кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Тищук Володимир Юрійович,
ДП “Науково-дослідний інститут безпеки праці
та екології в гірничорудній і металургійній
промисловості” (м. Кривий Ріг),
завідувач лабораторії промислової екології.
Захист дисертації відбудеться “15” лютого 2008 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 в Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “14” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор О. М. Голишев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Інтенсивний розвиток металургійної промисловості України стимулює зростання видобутку залізної руди відкритим способом, що вимагає для її перевезення велику кількість автомобілів. При цьому в кар’єрах понад 90гірської маси перевозиться автотранспортом по дорогах, матеріалом для яких є щебінь, що містить пиловидні частинки в кількості 7-10
Рух автомобілів по дорогах у кар’єрах супроводжується виділенням пилу в результаті перетирання просипів і наносів, здрібнювання щебеню у верхньому шарі полотна дороги. Тому перевезення вантажів автодорогами в кар’єрах є постійним джерелом забруднення атмосфери пилом з інтенсивністю понад 600 мг/м3. При цьому концентрація пилу в повітрі автодоріг у середньому становить понад 5 мг/м3.
Аналіз пиловиділень свідчить, що в повітрі перебуває до 35-80частинок розміром менше 10 мкм, і тому серед працівників кар’єрів, які мають захворювання на пиловий бронхіт, значну частину складають водії транспортних машин.
Висока концентрація пилу в повітрі кар’єрів при неефективному знепилюванні та великій інтенсивності руху автомобілів зменшує пропускну здатність кар’єрних автодоріг і продуктивність автотранспорту, шкідливо впливає не тільки на здоров’я працівників, але й на навколишнє середовище.
Зростання видобутку залізної руди пов’язане з поглибленням гірничих робіт, супроводжуваним зниженням інтенсивності повітрообмінних процесів у кар’єрах, що підвищує вимоги до джерел пиловиділення.
Висока вартість ефективних засобів боротьби з пилом, у яких використовуються відходи нафтохімії, виробництва целюлози, солі хлоридів та ін., або їх відсутність призвели до того, що для знепилювання доріг у кар’єрах широко застосовують технічну воду. Однак використання води як основного засобу не дозволяє отримати тривале й стійке зниження концентрації пилу в повітрі до санітарних норм, особливо в сухий і теплий період року, а збільшення частоти змочування призводить до руйнування полотна дороги та погіршення безпеки руху автотранспорту.
Виходячи з цього, розв’язання питання підвищення ефективності знепилювання на автомобільних дорогах у кар’єрах як складової частини національної програми поліпшення стану повітряного середовища на виробництві є актуальним науково-технічним завданням, що вимагає розширення наукових досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Підвищення ефективності знепилювання автомобільних доріг У кар'єрах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок