Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО ЯК НАУКА ТА ЙОГО МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮРИДИЧНИХ НАУК

ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО ЯК НАУКА ТА ЙОГО МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮРИДИЧНИХ НАУК

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО ЯК НАУКА ТА ЙОГО МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮРИДИЧНИХ НАУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛИСЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 340.5
ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО ЯК НАУКА
ТА ЙОГО МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮРИДИЧНИХ НАУК
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі порівняльного правознавства Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Забігайло Володимир Костянтинович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри порівняльного правознавства
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Денисов Володимир Наумович,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України,
завідувач відділу міжнародного права
і порівняльного правознавства
кандидат юридичних наук, доцент
Тихомиров Олександр Деонисович,
Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри теорії держави і права
Провідна установа Львівський національний університет
ім. Івана Франка,
кафедра теорії та історії держави і права, м. Львів
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2001 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознаймитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бурлай Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складні і суперечливі процеси, які відбуваються в сучасному світі – розширення зв’язків між країнами та поглиблення їх інтеграції, яка в кінці ХХ століття набула всезагального характеру, а з другого боку, розпад деяких регіональних об’єднань та окремих держав і посилення у зв’язку з цим національних відмінностей між державами в результаті їх суверенізації, не могли не торкнутися права.
Як явище світової цивілізації і складова частина прогресу, культури воно гостро реагує на ці процеси. Під впливом інтеграції відбувається зближення національних правових систем та їх інститутів. Базою такого зближення виступають загальнолюдські правові цінності – ідеї прав людини, соціальної справедливості, верховенства права, правової держави та інші, які набувають все більшого поширення в сучасному світі.
В той же час у правових явищах не тільки зберігаються, а й поглиблюються неповторні, унікальні риси, обумовлені, головним чином, національними особливостями народів.
В цих умовах серйозні наукові дослідження національного права, як і права інших держав, можливі лише при з’ясуванні його місця у загальному контексті правового прогресу на основі аналізу загального, особливого і одиничного у національному праві. Тільки такі порівняльні дослідження можуть дати матеріал для надійних висновків щодо закономірностей розвитку національних правових систем, їх інститутів і норм.
Отже, пізнання права у порівняльному плані є об’єктивно необхідним процесом.
При всій важливості порівняльних досліджень значні фундаментальні праці, присвячені порівняльному правознавству, складають не таку вже й значну величину навіть у світовій юридичній літературі. Це насамперед праці таких широко відомих зарубіжних компаративістів, як М.Ансель, Р.Давид, Л.-Ж.Константинеско, Х.Кьотц, М.Рейнштайн, К.Цвайгерт та інші. Ряд праць з порівняльного правознавства підготовлено в колишньому Радянському Союзі. До них належать, зокрема, праці С.Л.Зівса, А.Х.Саїдова, А.О.Тіллє, В.О.Туманова, М.М.Файзієва, Г.В.Швекова. Віддаючи належне цим працям, які фактично започаткували порівняльно-правові дослідження як особливий напрям радянського правознавства, разом з тим не можна не помічати їх ідеологічної упередженості, характерної для всієї суспільствознавчої літератури того часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО ЯК НАУКА ТА ЙОГО МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮРИДИЧНИХ НАУК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок