Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ БІМЕТАЛЕВИХ ШАРІВ І ПЛАНАРНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ СТРУКТУР В ОПТОЕЛЕКТРОННИХ СЕНСОРАХ

ВИКОРИСТАННЯ БІМЕТАЛЕВИХ ШАРІВ І ПЛАНАРНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ СТРУКТУР В ОПТОЕЛЕКТРОННИХ СЕНСОРАХ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ БІМЕТАЛЕВИХ ШАРІВ І ПЛАНАРНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ СТРУКТУР В ОПТОЕЛЕКТРОННИХ СЕНСОРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
САМОЙЛОВ АНТОН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 535.394
539.233
ВИКОРИСТАННЯ БІМЕТАЛЕВИХ ШАРІВ І ПЛАНАРНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ СТРУКТУР В ОПТОЕЛЕКТРОННИХ СЕНСОРАХ
01.04.01 – Фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників
Національної Академії Наук України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Ширшов Юрій Михайлович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України
завідувач відділом функціональної оптоелектроніки
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Фекешгазі Іштван Вінцийович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
завідувач відділом нелінійних оптичних систем
доктор фізико-математичних наук, професор кафедри оптики Шайкевич Ігор Андрійович
Київський державний університет ім. Т.Шевченко
Провідна установа Інститут фізики НАН України,
відділ нелінійної оптики
Захист відбудеться “ 15 ” листопада 2002 р. о 1615 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.199.01
в Інституті фізики напівпровідників НАН України
за адресою 03028, Київ–28, проспект Науки, 45
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики напівпровідників НАН України (03028, Київ-28, проспект Науки, 45).
Автореферат розісланий “ 15 ” жовтня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Повне внутрішнє відбиття світла, та його хвильоводне розповсюдження в тонких світловодах супроводжується наявністю електромагнітного поля, що виходить за площину віддзеркалення, але не створює світлового променя. Таке електромагнітне поле має назву затухаючого. Його основною особливістю є експоненційне затухання в бік оточуючого середовища з довжиною затухання менше ніж половина довжини хвилі (для видимого світла - долі мікрометрів). Це останнім часом привертає увагу дослідників з точки зору отримання фізичної інформації про поляризовність вказаного шару, яка аддитивно складається з поляризовності власне однорідного зовнішнього середовища та тонкого молекулярного шару, що формується зазвичай на межах розподілу. Саме чутливість затухаючої хвилі до молекулярних адсорбованих шарів привертає останнім часом увагу з точки зору створення нових неруйнівних фізичних методик для аналізу низки фізичних, хімічних та біологічних ефектів на поверхні оптичних сенсорів та аналітичних пристроїв.
Указаний ефект уже використовується в деяких хімічних та біологічних сенсорах, які знайшли широке застосування в таких галузях людської діяльності як фармакологія, медицина, виробництво продуктів харчування, контроль навколишнього середовища і сільське господарство. Тут в основному він використовується для визначення концентрації хімічних і біологічних речовин у різних середовищах. Створення нового покоління аналітичних засобів у вигляді оптоелектронних біосенсорів становить вельми перспективний напрям сучасного приладобудування. На протязі останніх років з’явилося два журнали та кілька міжнародних конференцій присвячених саме цьому напряму.
Принцип роботи таких сенсорів полягає в тому, що чутливий матеріал (тобто система рецепторних центрів) закріплюється на поверхні сенсора. В випадку наявності молекул аналіту, що є комплементарними до рецептору, виникає специфічний зв’язок між молекулою-рецептором та молекулою-аналітом. В результаті збільшується маса адсорбованої речовини, що змінює поляризовність приграничної області та реєструється оптичним шляхом - по зсуву кута плазмон-поляритонного резонансу, або стану поляризації ортогональних хвильоводних мод. У такий спосіб можна знайти в пробі наявність антитіл до токсинів, вірусів і бактерій, проконтролювати якість їжі чи фармацевтичної сировини.
Подальший розвиток указаних оптоелектронних біосенсорів може бути прискорений за рахунок пропозиції нових фізичних ідей, які можуть призвести до підвищення таких параметрів оптоелектронних біосенсорів як чутливість, надійність, технологічність виготовлення та простота користування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ БІМЕТАЛЕВИХ ШАРІВ І ПЛАНАРНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ СТРУКТУР В ОПТОЕЛЕКТРОННИХ СЕНСОРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок