Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛОФОРМАТНИЙ АНГЛОМОВНИЙ ПОЛІТИКО-БІОГРАФІЧНИЙ ТЕКСТ: СТРУКТУРНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ

МАЛОФОРМАТНИЙ АНГЛОМОВНИЙ ПОЛІТИКО-БІОГРАФІЧНИЙ ТЕКСТ: СТРУКТУРНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
МАЛОФОРМАТНИЙ АНГЛОМОВНИЙ ПОЛІТИКО-БІОГРАФІЧНИЙ ТЕКСТ: СТРУКТУРНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,43 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.  КАРАЗІНА
ІВАНІНА Тетяна Вікторівна
УДК 811. 111’42’37(42:73):32(03)
МАЛОФОРМАТНИЙ АНГЛОМОВНИЙ
ПОЛІТИКО-БІОГРАФІЧНИЙ ТЕКСТ:
СТРУКТУРНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та практики перекладу і соціолінгвістики Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
НОВИКОВА Марина Олексіївна,
професор кафедри російської та зарубіжної літератури
Таврійського національного університету
імені В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КОЛЕГАЄВА Ірина Михайлівна,
завідувач кафедри лексикології
та стилістики англійської мови
Одеського національного університету
імені І.І. Мечникова
кандидат філологічних наук, доцент
КОБЯКОВА Ірина Карпівна
завідувач кафедри перекладу
Сумського державного університету
Захист відбудеться „12” червня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,  4.
Автореферат розіслано „10” травня 2007 р.
Учений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація є комплексним дослідженням структурного і прагматичного аспектів англомовного малоформатного політико-біографічного тексту. Cучасна антропоцентрична лінгвістика акцентує зв’язок між мовним знаком та його користувачем, зокрема, відображення ментальних настанов адресанта у тексті (О.М. Баранов, О.О. Селіванова, N. Fairclough), соціокультурну зумовленість тексту (Т.А. ван Дейк, В.А. Ущина, М. Фуко), його аксіологічні домінанти (Н.Д. Арутюнова, О.М. Вольф, Л.М. Киричук, К.С. Серажим).
Глобальні соціокультурні зрушення, що мали місце у другій половині ХХ ст., суттєво вплинули на всі без винятку сфери життя і знайшли своє відображення у політичному дискурсі. На тлі підвищеного інтересу до змін, що відбуваються в мові в зв’язку з політичними подіями, об’єктом уваги лінгвістів стало лінгвальне моделювання політичного дискурсу: осмислюються механізми породження і функціонування політичних текстів (Г.Л. Жуковець, Н.М. Миронова, О.О. Рєпіна, О.С. Фоменко, О.Й. Шейгал, K.K. Campbell, K.L. Hacker, S.L. Kline, D.J. Winter, R. Wodak) здійснюється аналіз мовленнєвої поведінки політичних лідерів (С.І. Виноградов, Т.М. Дорожкіна, Д.О. Петренко, І.Ю. Черепанова, R.M. Brennan, J. Gaffney, D. Green, M.E. Stuckey), з’ясовуються риторичні й вербальні стратегії, які використовуються учасниками політичної комунікації (О.Г. Алтунян, Т.М. Бережная, О.І. Воробйова, L.F. Bitzer, M. De Certeau, De Landsheer, H.W. Simons).
Малоформатний політико-біографічний текст є важливим різновидом політичного дискурсу. Він не лише активно застосовується в процесі політичної комунікації (особливо під час виборчих кампаній), але й відіграє вагому роль у формуванні іміджу громадського діяча. Малоформатний політико-біографічний текст також слугує композиційним стрижнем інших різновидів політичної біографії і своєрідним шаблоном формування наративних стратегій політико-біографічних текстів. Хоча малоформатний політико-біографічний текст є предметом уваги багатьох учених (О.М. Генерозова, Т.М. Грушевська, Г.Л. Жуковець, О.М. Лазуткина, Е. Ле, П.Б. Паршин, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МАЛОФОРМАТНИЙ АНГЛОМОВНИЙ ПОЛІТИКО-БІОГРАФІЧНИЙ ТЕКСТ: СТРУКТУРНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок