Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА

Загрузка...

ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА / сторінка 3

Назва:
ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Отримані рівняння регресії для стоку води і наносів по водпостах м. Залещики і м. Бендери. Проведений аналіз однорідності рядів гідрологічних величин.
У другому розділі наводиться огляд сучасної антропогенної діяльності в басейні р.Дністер і обгрунтовується напрям досліджень. Аналізуються причини, які зумовили погіршення екологічного стану Дністра після будівництва Дністровської ГЕС. Зроблено докладний огляд натурних досліджень, проведених на декількох перекатах нижнього Дністра. Встановлено, що активний забір грунту з руслових кар'єрів приводить до зниження (посадки) рівнів, і, як наслідок, до збільшення уклонів і швидкостей течії води. Зазначається, що в умовах зарегульованості середнього Дністра виправні та днопоглиблюючі роботи відновлюють природні функції перекатів і сприяють поліпшенню судноплавного шляху. Наводяться дані по вивченню хімічного складу і якості води середнього і нижнього Дністра.
У третьому розділі детально розглядаються напрям і методика досліджень. Питання методології теоретичних, лабораторних і натурних досліджень впливу активних руслових споруд на елементи гідрологічного режиму представлені в роботах К.В.Грішаніна (1990), Б.Ф.Сніщенко (1976), А.В.Караушева (1977), В.В.Дегтярьова (1986), М.Б.Баришникова (1990). Оцінка результатів антропогенного впливу на природні води найбільш докладно дається в роботах А.М.Ніканорова (1986), О.О.Альокина (1964).
З урахуванням виконаного раніше і, виходячи з того, що вивчення режиму наносів і мінливості гідрохімічних характеристик в умовах антропогенної діяльності повинно носити комплексний характер, дослідження здійснювалися у трьох напрямах:
а) динаміка змулонесучого потоку;
б) руслові процеси;
в) гідрохімічний режим.
В роботі дається характеристика кожного з цих напрямів. Запропонована власна методика досліджень мінливості полів швидкості і мутності. Приводиться опис експериментальних ділянок: на середньому Дністрі - ділянка з русловиправними спорудами (505,2-495,5 км від гирла), на нижньому Дністрі – ділянка з русловими кар'єрами у с.Карагаш (181,0-171,0 км від гирла) і ділянка Одеського водозабору (15,0-23,0 км від гирла).
Четвертий розділ присвячений дослідженням тимчасової мінливості полів швидкості і мутності. На основі натурних вимірювань, проведених Одеським гідрометеорологічним інститутом за безпосередньою участю автора на р.Дністер, виявлені коливання швидкості і мутності в широкому діапазоні частот – від 20-30 с до 7-8 діб. Встановлено, що коливання швидкості і мутності з масштабами порядку 20-30 с пов'язані з проходженням збурень підвищеної енергії. Оцінка внутримісячної мінливості швидкості і мутності показала, що часовий хід мутності і швидкості відповідає зміні рівнів води з періодами 7-8 діб, що зумовлено графіком роботи Дубосарського водосховища (добового регулювання). Високо- і низькочастотні коливання швидкості і мутності мають близькі амплітуди, які становлять 20-30% від середніх величин. Інтенсивність коливань мутності збільшується із зростанням інтенсивності коливань швидкості. При цьому остання в 2-2,5 рази більша біля дна і в 4-5 раз – біля поверхні менше інтенсивності коливань мутності.
Отримані результати дозволяють дати попередні рекомендації по відбору проб змулених наносів на ділянці нижнього і середнього Дністра в два терміни, а саме: в 8 і 20 годин (в межах існуючих нормативів по точності обліку стоку наносів).
У п'ятому розділі розглянуті особливості кінематики потоку та транспорту наносів на ділянці річки з русловиправними спорудами. Встановлено, що русловиправні споруди викликають локальні зміни полів осереднених швидкостей на ділянці річки. По довжині річки спостерігається значне збільшення швидкостей у транзитній частині потоку і істотне їх зменшення - в межах водовертних зон. По глибині потоку спостерігається заглиблення максимуму швидкості на рівень 0,2Н, зменшення вертикальних градієнтів швидкості в транзитній частині потоку і появі негативних градієнтів швидкості – у міжнапівзагатних просторах. Точність апроксимації вертикальних профілів швидкості логарифмічною і степеневою залежністю не висока.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок