Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА

Загрузка...

ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА / сторінка 6

Назва:
ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

У сьомому розділі розглянуті особливості гідрохімічного режиму середнього і нижнього Дністра в умовах господарської діяльності. Гідрохімічний режим на ділянці річки з русловиправними спорудами вивчався по даних 9 гідрохімічних розрізів. Проби відбиралися на ділянці вище напівзагат, в стрижневій і обмеженій напівзагатами частинах потоку, в межах ківшевих просторів, а також на ділянці нижче напівзагат.
Повсюдно спостерігається значний вміст розчиненого кисню (від 94 до 119%), водневий показник (рН) становив 7,70-8,23 одиниць рН, вміст двоокису вуглецю – не перевищував 15%. Підвищений вміст кисню в ківшевих просторах вказує на достатній водообмін в межах межківшевих зон.
В умовах хорошого водообміну русловиправні споруди (напівзагати) не мають негативного впливу на гідрохімічний режим.
На дільниці річки, де ведеться здобич ПГС з русла, вплив руслового кар'єру виявляється по різному. Вище руслового кар'єру, де режим близький до непорушеного, спостерігається незначна зміна гідрохімічних параметрів по ширині і глибині потоку. Осереднені по перетину значення склали: кисню –55%, рН – 7,8, мінералізації – 0,45 г/л, сірководень в пробах не був виявлений.
В зоні кар'єру середня насиченість киснем в придонних областях виявилася рівною 18%, а осереднена по перетину – 49,2% (мінімальна на досліджуваній дільниці). При цьому в застійних зонах вміст кисню був на 10% менше, ніж на стрижні. Концентрація сірководню в придонних областях знаходилася в межах 0,3-1,37 мг/л, що пояснюється наявністю в цих місцях високодисперсної органічної фази.
На ділянці, що знаходиться нижче кар'єру мінімальний вміст кисню в придонній області становив 27%, а осереднений по перетину – 52,2%. Відмічено, що градієнт падіння концентрації кисню на даному перерізі виявився менш сприятливим, в порівнянні з ділянкою непорушеного режиму, що є наслідком утворення наносів і продуцювання сірководню (до 0,16 мг/л).
Вплив мулових відкладень на якість води нижнього Дністра розглянутий для району Одеського водозабору. Надано оцінку процесів обміну між донними відкладеннями і водою на цій ділянці. Враховуючи високу сорбційну місткість високодисперсних відкладень, об'єктами аналізу були проби мулу, відібрані в ямах і на прибережних ділянках.
У поровій воді донних відкладень визначався вміст кальцію, магнію, хлоридів, сульфатів, загальна жорсткість, в донних відкладеннях – валовий вміст нафтопродуктів, летючих з парою фенолів, важких металів, хлорорганичних пестицидів.
Мулові розчини містять значні кількості кальцію і хлоридів. Загальна жорсткість перевищує граничний норматив для води водойм (10 ммэ/л) в 1,2-2,8 рази. Сульфати практично не виявлені. Вміст важких металів: кадмію, свинця, міді, цинку (3, 20, 53 і 87-110 мг/кг, відповідно) в усіх пробах не перевищував ПДК, встановлених для грунтів, оскільки для донних відкладень вони ще не розроблені. Хлорорганичні пестициди виявлені у слідових кількостях і значно нижче за ПДК, встановлених на деякі з них для грунтів.
Для оцінки сорбційної здатності донних відкладень по відношенню до забруднюючих речовин різних класів були розраховані коефіцієнти накопичення kн, що являють собою відношення концентрацій окремих інгредієнтів в донних відкладеннях () і у воді (), тобто
. (8)
Зроблений висновок про те, що при зміні фаз гідрологічного режиму, фізико-хімічних умов, при гідротехнічних роботах з більшою або меншою імовірністю будуть розвиватися процеси десорбції, які приводять до вторинного забруднення водного середовища інгредієнтами і продуктами їх трансформації.
Були проведені спеціальні натурні дослідження для вивчення властивостей поверхні розділу донні відкладення – вода. Встановлено, що на поверхні розділу знаходиться тонкий (1-3 см) “зважений" шар мулу, під яким його густина зростає (“щільний" шар). Зважений шар є перехідним як по воднофізичним, так і за фізико-хімічними характеристиками.
Зіставлення типів річкової і порової води (за змістом головних іонів) показало, що при низькій водності спостерігається зміщення складу порової води до гідрокарбонатно-натрієвого типу, в той час як гідрокарбонатно-кальцієвий тип річкової води не змінювався.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ГІДРОЛОГІЧНОГО І ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМІВ НА ДІЛЯНЦІ СЕРЕДНЬОГО ТА НИЖНЬОГО ДНІСТРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок